18.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

--

--

0

Vzhledem k počasí a stavu hřiště se zápas odehrál na umělé trávě, která je snad na nejnižších možných schválených rozměrech, takže bylo jasné, že půjde o bojovné utkání, kde rozhodne nasazení.

V prvních pětačtyřiceti minutách dominovala Zruč

Od začátku zápasu Zruč soupeře výrazně přehrávala a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Zhruba v 15. minutě nastřelili domácí břevno, o dalších pár minut později zlikvidoval Frýdl samostatný nájezd a další vyloženou šanci vykryl o pár minut později. Gól domácích visel ve vzduchu. Hosté zahrozili pouze jednou, po dlouhém autu hlavičkoval T. Pekník, ale gólman nedůraznou hlavičku chytil. Ve 34. minutě po chybě na levé straně hřiště postupovali dva hráči Zruče sami na bránu a skončilo to gólem Kazdy do prázdné brány na 1:0.

Do konce poločasu se obraz hry nezměnil a výborně chytající Frýdl zneškodnil další gólové příležitosti.

Ve druhém poločase se odehrálo velké drama

Do druhého poločasu vstoupili hráči Košutky aktivněji, trenér udělal hned tři změny za účelem oživení hry a to se podařilo. Hosté začali vystrkovat růžky a hrozit z rychlých brejků. Skóre se ovšem měnilo na druhé straně v 79. minutě, kdy se z hranice vápna krásně šajtlí trefil Tobrman a osudu utkání se zdálo býti rozhodnuto - 2:0

Hosté ovšem nesložili zbraně a začali hrát vabank, což se jim vyplatilo. V 85. minutě vybojoval míč střídající Chabr a předložil ho Blažejovskému, který se trefil pod břevno - 2:1. Domácí začali být nervozní a báli se o výsledek.

V nastaveném čase Košutka kopala standardku a slibný závar uklidil obránce na roh. Na ten přiběhl posílit ofenzivní vozbu i gólman Frýdl. Krásně kopnutý roh usměrnil do branky Macht 2:2

Alespoň malá náplast pro domácí

V penaltách byli úspěšnější domácí. Proměnili všichni exekutoři vyjma Blažejovského, kterého vychytal domácí brankář.

TJ Zruč
Jaroslav Urbánek: Za první poločas není mnoho věcí, co bych klukům vytknout, jen jednu podstatnou - neproměňování šancí. A že jich bylo, kdybychom proměnili jen polovinu tak jsme vedli snad o pět branek. Ve hře jsme jasně dominovali a vedení 1:0 po pěkné nahrávce Haidlmayera bylo žalostně málo. Ve druhém pol. jsme ani nemohli čekat, že převaha bude stále obrovská, hra se částečně vyrovnala. Když se 12.min před koncem nádherně trefil Tobrman vypadalo to na zasloužené vítězství. Fotbal ale někdy umí být krutý, střelec druhé branky ztratil míč před naším vápnem a hosté snížili. A v posledních sekundách zápasu jsme po rohu inkasovali podruhé. Slabou náplastí bylo alespoň proměnění všech penalt a získání druhého bodů. Jeden jsme přesto ztratili

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas: Zápas bych rozdělil na dva poločasy. Ten první jsme odehráli velmi špatně a nechali se přikovat k vlastnímu vápnu. Sportovně musím uznat, že nás domácí jasně přehráli a být to 5:0, tak se nikdo asi nedivil a bylo po zápase. Fanoušci říkali, že jsme v první půli hráli náš nejlepší nohejbal. Druhý poločas už vypadal lépe, hra se vyrovnala a v závěru se k nám přiklonilo i štěstíčko. Tým bych jednoznačně ocenil za bojovnost v závěru ve zdánlivě ztraceném utkání