--

--

Mšeno prohrálo v Čáslavi

7

V dalším kole divize skupiny C Jiskra Mšeno neudržela vedení 1:0 v Čáslavi. Domácí tým stačil utkání zvrátit třemi góly ve svůj prospěch.

Už v druhé minutě mohl skórovat na Čáslavském stadionu náš útočník Nulíček, o lepší pozici v zakončení ho ale připravilo horší zpracování neposedného balonu. Po čtvrthodině hry propadl našim bekům dlouhý nákop domácích až k Vančurovi, ten se v zakončení naštěstí ukvapil a balón zbrkle napálil na přilehlou umělou trávu za naší brankou. V 17. minutě šel dlouhý skákavý balon po pravé straně, Nulíček přetlačil čáslavského obránce a šikovně dloubl balon do domácí sítě! Jablonečtí se z vedení radovali sotva pět minut, po faulu Helma zahrávali domácí přímý kop poblíž rohu velkého vápna, míč pak šikovně přes zeď poslal kapitán Vančura a bylo srovnáno na 1:1. Do poločasu si domácí vypracovali ještě jednu velkou šanci, proti Vocelovi ale včas vyběhl brankář Masařík a zakončujícímu hráči stihl tuto příležitost zmařit.

V začátku druhé půle si vzruch před oběma brankáři museli diváci počkat. Až v 60. minutě pálil čáslavský Kořínek a Masařík jeho ránu vytěsnil nad břevno. V 66. minutě domácí gólman Kubát předvedl dlouhý výkop, balonu se zmocnil opět domácí kapitán Vančura, ve vápně se uvolnil přes jabloneckého obránce a pak střelou na vzdálenější tyč přivedl Čáslav do vedení. Srovnat mohl střídající Mätzelt, ke kterému domácí gólman vyboxoval vysoký balon, jabloneckému hráči se ho ale následně přelobovat nepovedlo. Poté jsme měli štěstí po rohu čáslavských, když jeden z obránců vykopával střelu domácího hráče na brankové čáře za překonaným brankářem. Jiskra se snažila tlačit za vyrovnáním, ale do kloudnějšího zakončení se neprobojovala. Domácí nakonec své vedení definitivně pojistili pět minut před koncem. Po rohovém kopu poslal míč do sítě na 3:1 pro Čáslav Richard. Brzy poté sice Mšeno skórovalo, ale branka nebyla uznána pro ofsajd a tak utkání skončilo porážkou 1:3.

V sobotu se Justův tým představí opět v Břízkách, do Jablonce zavítá v tradičním dopoledni rezerva Pardubic.