--

--

Doubravka zvládla souboj dvou týmů ze středu tabulky lépe

36

Doubravka o víkendu ve 20. kole Fortuna Divize A dokázala porazit před svými fanoušky Soběslav a potřetí výhře v řadě se posunula na osmé místo, před kterým je tabulka hodně našlapaná a vyrovnaná s minimálními bodovými rozdíly.

Soběslav vstoupila do zápasu lépe, když ovládla střed hřiště a již ve čtvrté minutě měla první šanci, jenže hostujícím hráčům scházela důraznost v koncovce, zatímco po necelé čtvrthodině hry čelili útoku Doubravky. David Novák si naběhl na vzdálenější levé tyči na centr z rohového kopu a v záklonu hlavičkoval nad bránu. Ačkoliv hosté dobře kombinovali a měli územní převahu, do žádné velké brankové příležitosti se dostat nedokázali.

Po půlhodině hry navíc mohli skórovat domácí. Lukáš Roubal vybojoval míč a na jeho krásný centr z levé strany hřiště si naběhl Milan Ungr, který na přední tyči jen o vlásek minul bránu. Na opačné straně odpověděl Bouchal, který z rohu pokutového území napřáhl ke střele a Petr Knakal ji srazil na rohový kop. Sedm minut před přestávkou už se ale domácí dočkali, Sýs rozehrál roh, na vzdálenější tyči pálil z voleje Krejčí a Lukáš Roubal tečí poslal míč do sítě.

Druhý poločas zastihl v lepším rozpoložení opět hráče Soběslavi, jenže stejně jako v průběhu prvního poločasu si nedokázali vytvořit žádnou slibnější brankovou příležitost. Výjimku tvořila rána Bouchala, který krásnou střelou levačkou zamířil těsně nad. Krátce na to přišel na hrací plochu Daniel Skopový, který hru domácího celku výrazně oživil, a pouhou minutu na to domácí přidali druhý gól. Krejčí si naběhl na centr Brabce ze standardní situace a bylo to 2:0.

Další slibnou šanci měl David Brabec, který k asistenci na gól skvěle hrajícího Pavla Krejčího mohl přidat branku, jenže po krásné kombinaci mezi Danielem Sýsem a Dušanem Künstnerem ztroskotal uprostřed pokutového území na brankářovi Soběslavi, který fantastickým zákrokem vytáhl jeho střelu na rohový kop. Ve zbytku utkání hosté hru otevřeli, ve snaze zdramatizovat závěrečné minuty utkání ale neuspěli a prohráli 2:0.

Zdroj: sksencodoubravka.cz

SK Senco Doubravka
Lukáš Roubal (záložník): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme špatně sbírali odražené míče a Soběslav se dostávali do hry, ale i tam jsme měli šance, které jsme mohli proměnit. Důležité je, že jsme si pomohli standardní situaci a druhý poločas už byl lepší. Zlepšili jsme sbírání odražených míčů, dobře bránili a chodili do brejků. Jen škoda, že jsme nějaký nevyužili a nepřidaly góly už dřív, ale naštěstí jsme si zase pomohli standardní situaci a výsledek už si pohlídali.“

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka (trenér): „Velmi nepodařený zápas z naší strany. Chyběli nám dva hráči základní sestavy a další dva ještě nebyli úplně fit,, ale na to nemá smysl se vymlouvat. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, které se jim dvakrát povedlo využít. Zápas se nepovedl celému týmu, jediný brankář Kuník snesl vyšší měřítko. Příští týden musíme zabrat proti Petřínu a v domácím prostředí urvat důležité tři body v cestě za záchranou.“

J. Luhový [-] - D. Novák [-] , P. Knakal [-] - P. Krejčí [-] (89. P. Morávek [-] ) , M. Ungr [-] (64. D. Skopový [-] ) , L. Roubal [-] (88. O. Stružka [-] ) - D. Künstner [-] , V. Světlík [-] , D. Sýs [-] (78. T. Do [-] ) , D. Brabec [-] (84. J. Trojanec [-] ) , J. Petr [-]

M. Kuník [-] - M. Hromada [-] , J. Suchan [-] , K. Chotovinský [-] , J. Boháč [-] , D. Maršík [-] - P. Bouchal [-] (62. E. Uličný [-] ) , P. Nohava [-] (76. P. Janoušek [-] ) , F. Vaněk [-] , M. Mazouch [-] - J. Šmídmajer [-]

ŽK: 71. D. Skopový , 86. P. Knakal - 87. J. Boháč .
Hráči zápasu: P. Krejčí , L. Roubal - M. Kuník .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Cichra David - VNUK Josef, HODEK Jakub.