23.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2017-2018

Ve Věchnově gól nepadl!

30

Souboj Věchnova a Pohledce skončil bezgólovou remízou.

První poločas branka nepadla

V počasí, které spíše vyzývalo vyrazit na plovárnu než na fotbal, si našlo do věchnovského svatostánku cestu něco okolo 60 diváku, aby shlédl souboj domácího týmu Věchnova s Pohledcem, který před zápasem útočil na příčky nejvyšší. Jak se již začíná bohužel ve Věchnově stávat samozřejmosti, trenér přijímal omluvenky jakéhokoliv charakteru a tak se na hřiště dostali i náhradní brankář Filip Uhlíř na pozici levého beka a do útoku se po zranění Ondry Ostrýže dostal i debutant ve věchnovském dresu Jakub Juračka. Zápas začal prvotní oťukávanou, kdy si soupeři vzájemně vyzkoušeli co si vzájemně dovolí a do první šance se dostali hosté z Pohledce, kdy z poza velkého vápna vyslal střelu Michal Fajmon, ale jeho střelu brankář Starý vyrazil na roh. Hostující brankář Hájek se vyznamenal po rohovém kopu domácích, kdy pohotově lapil dorážku Vojty Martínka. V 38. minutě mohl jít Pohledec do vedení, ale střela osamoceného Leoše Ondráčka před brankářem Starým, byla prach bídná atak nechal brankáře vyniknout.

Druhý poločas také branku nepřinesl

Do druhé půle nastoupili týmy v podobném gardu, fotbal od vápna k vápnu, kdy gólových šancí na obou stranách bylo jak šafránu a spíše se jednalo o náznaky šancí. V 68. minutě po rohovém kopu mohl pohledecký Bártek rozvlnit síť, ale brankář Starý míč vyrazil. Po 10 minutách se souboj těchto hráčů konal opět, kdy střelu Bártka opět Starý lapil. Na druhé straně se musel mít Hájek na pozoru při dvou přímých kopech v podání Jirky Jedličky, ale střely neměli patřičné parametry a když v 85. minutě neskončila gólem ani parádní souhra Víti Huláka a Vojty Martínka rozešli se soupeři smírně 0:0.

TJ Věchnov
David Starý: Je smutné, že se začínají množit omluvenky někdy až stupidní, ale pokud lidi nechtějí, přemlouvat je nikdo nebude a ani nechce. Beru to jako plivnutí do tváře všem co se snaží ve Věchnově fotbal dělat a každý si musí říct jestli chce s fotbalem pokračovat. Jinak tým ve složení ,, co dům dal" předvedl velice sympatický výkon a byli jsme papírově silnějšímu Pohledci kvalitním soupeřem. Děkuji všem za odbojovaný zápas a zaslouženy bod.