22.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2017-2018

90. J. Nedoma (p.) - 27. M. Holánek
23

Ujčov zachránil na poslední chvíli bod z pokutového kopu.

První půle patřila hostům

Začátek utkání patřil hostům, kteří domácího zraněními sužovaného favorita dokonale zaskočili a přehrávali. Rychlost, kombinace a aktivní hra hostům přinesla ovoce, když se prosadili šťastně po sérii odrazu po rohu v 31. minutě - 0:1. Ujčov byl zaskočen a vyjma závěru poločasu a sérii dlouhých autů branku soupeře neohrozil a tak šli do kabin spokojenější hosté.

Druhé dějství přineslo napětí a vyrovnání v závěru

Začátek druhé půle byl ospalý a hosté se snažili utkání rozhodnout. Kvalita ve finální fázi jim však chyběla a Ujčov vycítil šanci. Domácí vystřídali a zamáčkli soupeře do defenzivy. Hosté se pouze bránili odkopy za Rybárnu. Nejprve Kuba Sedler neuspěl v souboji z očí do očí s golmanem hostí, pak trestný kop Jardy Nedomy opět zlikvidoval pozorný gólman. Aktivně hrající duo Zich - Čuhel Jan neustále zaměstnávalo obranu hostí, která nakonec neodolala. Jan Čuhel zatáhl míč do vápna a po sérii jesliček soupeři byl poražen - pentle. Míč si vzal Jarda Nedoma - 1:1 90. minuta. Hosté byli evidentně zaskočení a rozhozeni. Dokonale ztrestat je mohla hlavička Míši Zicha v nastavení, životní zákrok hostujícího gólmana však znamenal, že si soupeři body rozdělí.

SK Ujčov
Oskar Jančík: První půle nám nevyšla a hosté nás přehráli, jejich kombinační dovednosti zaslouží uznání. Druhá půle byla již od nás o poznání lepší a vyrovnání přinesla přísná penalta. I přes naši obří šanci v závěru je remíza spravedlivá.