20.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2017-2018

19. M. Smejkal (p.) , 24. M. Smejkal , 78. J. Víška - 46. M. Sysel , 54. M. Sysel
24

Polnička vydřela proti Březí tři body a uchovala naději na záchranu v soutěži.

Smejkal vstřelil dvě branky

Oba týmy vstoupily do zápasu s velkým nasazením a odhodláním vybojovat tři body. První branka padla po úniku Smejkala, který pronikl mezi třemi hráči hostujících, v pádu zakončil a dostal domácí Polničku do vedení. Oba týmy hrály vyrovnanou hru. Po chybě hostujícího obránce, který nastřelil ruku spoluhráče, byla odpískána penalta, ve které se Smejkal nemýlil.

Sysel srovnal, ale Víška nakonec rozhodl

Hned v úvodu druhé půle se po přihrávce prosadil mezi dvěma polničskými beky hostující Sysel a snížil na 2:1. Další branka padla vzápětí v 54. minutě, kdy při rohovém kopu Sysel nastřelil záda obránce Koblížka a míč se odrazil k tyči, kde na něj domácí brankář Chyba nestačil. V 78. minutě Víška provedl krásný únik středem a z velkého vápna zakončil, čímž zvýšil na konečných 3:2 pro domácí.