24.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2017-2018

--

Dolní Rožínka udolala Bory v závěru!

12. V. Kopecký , 16. J. Čermák , 82. R. Baláž , 85. P. Vondruška (p.) - 57. J. Kujal
30

Dolní Rožínka v posledních osmi minutách rozhodla o výhře nad Bory a přiblížila se záchraně.

Domácí měli výborný nástup do utkání

Ve 24. kole přivítala Dolní Rožínka hostující Bory a čekal se zajímavý zápas, protože oba týmy byli před tímto zápasem namočeni v sestupových vodách, avšak domácí Baník v případě výhry v tomto zápase a prohry Rozsoch v nedělním zápase s Radostínem už mohl oslavit příslušnost v okresním přeboru i pro příští ročník. První krok udělali domácí již ve 12. minutě, kdy střela Václava Kopeckého z hranice vápna skončila v sítí hostů. Hostující brankář tuto střelu nejspíše neviděl přes chumel hráčů, protože se za střelou stačil pouze ohlédnout. Domácí pokračovali v aktivitě a druhou branku vstřelil v 16. minutě hráč minulého kola Jan Čermák, který hlavou dorazil vlastní střelu a stav byl 2:0 pro domácí. Další gól už do poločasu nepadl a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Dolní Rožínka rozhodla s Bory v závěru!

Do 2. poločasu však domácí nastoupili příliš pasivně a hosté se tlačili do zakončení. Odměnou jim byla snižující branka po rohovém kopu, když se ve vápně prosadil důrazný Josef Kujal. Aktivita hostů pokračovala i nadále a domácí najednou nevěděli co hrát a jak si s aktivitou hostů poradit. Měli 3 obrovské šance, kdy dvakrát těsně minuli branku a jednou trefili dokonce konstrukci. Branku však nevstřelili. Z ojedinělé šance domácích se po kombinaci v rohu hřiště dostal míč až na střed k Mazánkovi, který poslal centr na Baláže a ten svým důrazem dostal míč až do branky. Tato branka hosty nejspíše poslala do kolen a po autu Mazánka a centru Baláže do vápna byl faulovaný Čermák a penaltu bezpečně proměnil Vondruška a stanovil tak konečný stav utkání.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Jokl: Dolní Rožínka získala veledůležité 3 body a nyní bude čekat jak dopadne nedělní zápas v Rozsochách. Hostující Bory budou o svoji příslušnost ještě muset zabojovat, ale přeji jim hodně štěstí, protože předvedli určitou kvalitu a myslím, že by byla škoda, kdyby tento tým sestoupil. V příštím kole zajíždí Baník do Jívoví a Bory se střetnou s poslední Osovou Bitýškou.

TJ Družstevník Bory
Jaroslav Kubec:

Z. Horák [-] (80. D. Brambora [-] ) - Z. Konček [-] (85. J. Vařejka [-] ) , J. Večeřa [-] , R. Mazánek [-] , P. Bartoněk [-] (46. R. Baláž [-] ) , J. Bílek [-] (65. R. Sluka [-] ) , M. Lukš [-] , J. Čermák [-] , P. Vondruška [-] , V. Kopecký [-] , T. Hille [-] (73. T. Kliment [-] )

J. Jakubec [-] - P. Prokop [-] (56. J. Pol [-] ) , V. Burian [-] , J. Kujal [-] (79. M. Zástěra [-] ) , M. Ochrana [-] , L. Němec [-] , J. Starý [-] , P. Beneš [-] (71. F. Zikmund [-] ) , J. Netolický [-] , M. Špaček [-] , V. Chalupa [-]

ŽK: 25. J. Kujal , 63. M. Ochrana .
Hráči zápasu: V. Kopecký , J. Čermák .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: HROMÁDKA Miroslav - DVOŘÁK Miloš, BARTONĚK Pavel (N).