Svratka doma nezaváhala

27. J. Pech , 45. J. Lédl , 78. J. Lédl - 31. J. Čermák
31

Svratka dosáhla proti Dolní Rožínce důležité vítězství, které ji posunulo jen bod za svého dnešního soupeře.

Svratka vyhrála poločas

V prvním jarním domácím zápase hostili fotbalisté Svratky Dolní Rožínku. Oba dva týmy si chtěli spravit reputaci po nevydařeném prvním kole.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, ani jeden z týmů nechtěl chybovat. Utkání bylo plné nepřesností a tak ani gólmani neměli příliš práce. Do vedení se dostali domácí hráči v 27. minutě, když hosté zapomněli na Jana Pecha, k němuž propadla nepovedená střela Lédla a ten si před gólmanem věděl rady. Domácí se však z vedení neradovali příliš dlouho. Několik chyb a nedůsledností vyústilo až k jasnému penaltovému faulu Ondry na hostujícího útočníka. Pokutový kop proměnil Čermák a bylo vyrovnáno. Když už to vypadlo, že do poločasové přestávky se půjde za nerozhodného stavu vypálil za vápnem Lédl. Jeho nepříliš prudká střela k tyči však chytla nečekaný odskok a skončila až za zády Horáka.

Lédl potvrdil vítězství

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Svratka celkem spolehlivě bránila a Rožínka ji pod trvalý tlak nedostala. Z několika standardních situací hosté příliš nezahrozili a největší šanci jim paradoxně připravilo domácí duo J.Mayer a Šmahel, když Janova malá domů nečekaně skočila a domácí brankář ji promáchnul. Naštěstí pro domácí- hostující útočníci tím byli také překvapeni a balón skončil v zámezí. Domácí následně mohli vedení zvýšit, ale dvakrát dobře zasáhl Horák. V 78. minutě však již kapituloval, když Lédl napřáhl zhruba z dvaceti pěti metrů a jeho projektil mohl pouze sledovat, ale letí do levého horního rohu. Tato branka odpor hostů definitivně zlomila a domácí si již výhru pohlídali.

SK Svratka
Vojta Šmahel: "Jsem rád, že jsme tento duel zvládli. K optimálnímu výkonu chybělo hodně, nicméně jsem rád, že jsme tento duel ubojovali. Vítězství se nerodilo snadno a velmi nám pomohl šťastný gól do šatny. Nicméně je dobře, že hned v prvním ze třech domácích duelů jsme bodovali naplno. Nyní z nás spadne deka a můžeme hrát uvolněněji."