15.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

13. T. Krejsa , 32. T. Krejsa , 39. T. Manderla , 58. J. Pola , 68. T. Moc , 80. T. Krejsa , 81. M. Černín , 85. M. Černín
11

report..

Po vynuceném patnáctiminutovém posunutí začátku utkání s ohledem na silný déšť a bouřku vypadal úvod duelu Hradce nad Moravicí s Úvalnem velmi komicky. Míč se zastavoval v kalužích vody, hráči klouzali a kdyby u sebe měli šampón, mohli se hned i umýt. Již ve 4. minutě se zastřeloval hradecký kanonýr Tomáš Krejsa, jenže jeho první pokus hostující brankář chytil. O minutu později se osmělili i hosté, jenže střela jejich útočníka mířila vedle. V 9. minutě se v obrovské šanci objevil domácí David Škvára, který si naběhl na centr Jaroslava Poly a z dvoumetrové vzdálenosti hlavičkoval mimo bránu. Poprvé se měnilo skóre ve 12. minutě. Tomáš Moc vybojoval míč, vysunul Norberta Lichého a na jeho centr si naběhl Tomáš Krejsa a hlavou zavěsil. 1:0. V 18. minutě se ojediněle dostali do šance hosté, jenže jejich nebezpečný přímý kop vyrazil domácí gólman Václav Sýkora na roh. Ve 30. minutě se vyznamenal i hostující brankář, který zlikvidoval přímý kop Norberta Lichého. O minutu později však musel vytahovat míč ze své sítě, když se po samostatné akci prosadil Tomáš Krejsa. 2:0. A když v 36. minutě vybídl Richard Lichý "českou uličkou" ke skórování Tomáše Manderlu, šlo se do kabin za poločasového výsledku 3:0.

Druhé dějství mělo obdobný charakter, v 50. minutě nebyla branka Jaroslava Poly ještě uznána pro ofsajd, tento hráč se však mohl radovat o 7 minut později po průniku Radka Holuši a jeho milimetrové přihrávce, kterou nešlo nedat. 4:0. Pak si domácí vypracovali obrovské množství šancí a hrálo se téměř je jednu bránu, a to na tu z Úvalna. Postupně si však vylámali zuby a tutovky neproměnili Tomáš Moc, Jaroslav Pola, Tomáš Krejsa a gól pro postavení mimo hru nebyl uznán Radku Holušovi. V 66. minutě další stoprocentní šanci nedal Tomáš Moc, který však vše napravil o minutu později a zvýšil na 5:0. Hradecký brankostroj pak mohl navýšit opět Jaroslav Pola, Tomáš Moc i Norbert Lichý, povedlo se to však v 79. minutě až Tomáši Krejsovi, který svým hattrickem rozsvítil světelnou tabuli na 6:0. K dalšímu slovu se pak dostal střídající Matyáš Černín, který v 81. a v 84. minutě upravil výsledek na 8:0. Obrovskou šanci měl v závěru utkání i střídající Jakub Ondřej z Hradce nad Moravicí, jenže stav již nezměnil

Autor: René Černohorský

TJ Hradec n/M
René Černohorský (sportovní vedoucí mužstva TJ Hradec nad Moravicí): Po úvodním oťukávání obou mužstev a po velmi úsměvných zákrocích hráčů vlivem chvilkových kaluží vody byl zápas zcela v naši režii. Tímto bych chtěl mým svěřencům poděkovat za svědomitý přístup k utkání, za nepodcenění soupeře a hlavně za to, že hrstce věrných fanoušků opět předvedli hradecký brankostroj. Branka střídala branku a nespočet gólových šancí musel být pro skvělé fanoušky pohlazením na duši. Nejen, že Tomáš Krejsa dal hattrick, ale střelecky se dvakrát prosadil i střídající nadějný dorostenec Matyáš Černín. Máme před sebou poslední utkání v Horním Benešově a jsem přesvědčen, že i tento zvládneme na jedničku.

V. Sýkora [-] - J. Pola [-] , T. Manderla [-] (70. M. Černín [-] ) , R. Lichý [-] (54. M. Šimeček [-] ) , R. Holuša [-] , N. Lichý [-] , L. Petřík [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , T. Wiweger [-] , D. Škvára [-] (60. J. Ondřej [-] )