14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Přestřelka pro Bolatice

10

Diváci viděli devět branek. Bolatice daly pět, Ludgeřovice čtyři.

Fotbalisté Bolatic a Ludgeřovic v pátečním odpoledni nabídli fanouškům krásný střelecký koncert. První poločas vyšel mnohem lépe domácím hráčům, kteří přitom ve 12. minutě zahodili penaltu. Průbojného Šamárka stáhl ve vápně Zoubek, zkušený Sebrala zamířil při pokutovém kopu doprostřed, ale gólman Hájek neskočil, takže schoval balon bezpečně ve svých rukavicích. Hájek poté zlikvidoval rovněž dělovku Langera, po níž následoval roh. Sebrala načechral centr na zadní tyč, kde číhal hlavičkující Obrusník – 1:0. Bolaticím i nadále vycházely standardky. Ve 31. minutě zakroutil Sebrala roh na Kotíka, který se ze vzduchu většinou nemýlí – 2:0. Sedm minut před přestávkou se do zápasových statistik zapsal Sebrala, když skóroval po pěkné akci Šamárka, Dudy a Obrusníka – 3:0. Ani hosté v úvodním dějství nemlčeli, jenže Pěntka pouze polaskal vnější tyčku a Martiník pro změnu rozezvonil břevno. Až v 51. minutě vysunul Klos kupředu Němce a ten korigoval na 3:1. Domácí ovšem přichvátali s bleskovou odpovědí. Sebrala vyslal do křídla Mudrocha, který nacentroval do šestnáctky a Šamárek nadvakrát překonal Hájka – 4:1. Poté však Bolatice pustily na trávník mladou krev, což se jim málem vymstilo. Ludgeřovice vycítily šanci a vrátily se zpět do utkání. Nejprve Bělan po asistenci Klose málem protrhl síť – 4:2. Vzápětí uviděl Martiník ve vápně Bělana, po jehož hlavičce se prosadil dorážející Němec – 4:3. V 67. minutě ale znovu zaúřadoval Sebrala, když tentokrát při rohu našel dobře postaveného Šamárka – 5:3. Atraktivní kanonádu poté uzavřel hostující Pěntka, který zúročil časovaný pas Bělana – 5:4.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Ludgeřovice jsme měli na lopatě, ale pak jsme prostřídali a hosté se ještě chytili. Prostě jsme chtěli dát příležitost všem hráčům, ať si zakopou i mladí kluci. První poločas nám hodně vyšel, pak už to bylo slabší. Hodně jsme těžili ze standardních situací. Sice jsme nejprve zahodili penaltu, ale pak jsme naštěstí třikrát udeřili po rohových kopech. Za vítězství jsme rádi.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Bohužel jsme totálně prospali první poločas. Nejprve jsme sice přežili penaltu, ale pak jsme si nepohlídali standardní situace soupeře, které fantasticky kopal Martin Sebrala. Ve druhé půli nastalo zlepšení, když jsme se dostali do laufu. Bolaticím jsme se dvakrát přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat už se nám bohužel nepodařilo.“