14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov odčinil debakl z minulého kola

13

Oldřišov uštědřil Heralticím na jejich půde lekci.

Hosté sice od začátku pálili jako u Verdunu, jenže střelecké pokusy Bořuckého anebo Dřizgeviče vyzněly do ztracena. Velké Heraltice ukázaly mnohem přesnější mušku, protože v 17. minutě napřáhl z rohu šestnáctky Fojtík a překonal gólmana Anděla – 1:0. O necelých deset minut později přežil Oldřišov klinickou smrt, neboť Matěj Žídek fauloval ve vápně Adama Rolného a pískala se penalta. Zodpovědnost vzal na svá bedra Šimon, ale Anděl výtečně zasáhl. Zákonitě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Pfleger načechral trestňák přímo na hlavu Bořuckého a brankář Šmajstrla se po míči natahoval marně – 1:1. Hosté stále přitápěli pod kotlem, což se promítlo i na průběžném skóre. Ve 39. minutě kroutil Pfleger roh na Dřizgeviče a dezorientovaný Čunta dopravil balon do vlastní sítě – 1:2. Oldřišov kraloval také po přestávce. Na časomíře zrovna naskočila 47. minuta, když Pfleger znovu úspěšně asistoval, Bořucký přetlačil Vladimíra Valchaře a zvýšil na 1:3. Domácí ovšem dokázali okamžitě kontrovat. Adam Rolný po pasu svého bratra Miroslava Rolného ošálil chybujícího Anděla a šikovným obloučkem upravil na 2:3. Heroický obrat se však nekonal. Velké Heraltice počtvrté smutnily v 57. minutě, kdy vyslal Droppa kupředu Brunclíka, který se přes Vladimíra Valchaře šikovně uvolnil v šestnáctce a neservíroval míč na zlatém podnose Bořuckému – 2:4. Poté se sice Matěj Žídek dopustil obrovské minely, jenže Piatkevič při sólovém nájezdu selhal. S pátým zásahem Oldřišova tak přispěchal Dřizgevič. Po dlouhém autu Pflegera předvedl Brunclík další pěkný slalom a Dřizgevič měl značně usnadněnou úlohu – 2:5. O šestou trefu hosty okradli rozhodčí, kteří po úniku Bořuckého a vlastenci Tesaře mávali nesmyslný ofsajd. Poslední gólové slovo si tedy vzal Brunclík, když se prosadil po skvělém slalomu Konečného a neméně krásné kolmici Dřizgeviče – 2:6. Za Velké Heraltice pak ještě zavraždil stoprocentní tutovku Kocián.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Samozřejmě nás mrzí, že jsme po dvou letech přišli o domácí neporazitelnost. Hosté nás ovšem převyšovali ve všech směrech, když byl výkonnostní rozdíl patrný hlavně ve druhé půli. Oldřišov na trávníku kraloval, když byli vidět především Bořucký s Dřizgevičem. I přes kolaps v posledním utkání však můžeme premiérovou sezonu v I. A třídě hodnotit jako výbornou.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Celý zápas jsme měli jednoznačně ve své moci. Už v prvním poločase jsme mohli vstřelit minimálně tři góly a po přestávce klidně dalších šest. Rozhodčí nás ještě obrali o penaltu a jednu regulérní branku. S výkonem mužstva jsem hodně spokojený. Kluci mě potěšili. Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout našeho kapitána Michala Jadrného.“

M. Šmajstrla [-] - J. Richter [-] , D. Šimon [-] (65. J. Otipka [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (76. V. Kocián [-] ) , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (35. J. Piatkevič [-] ) , J. Tesař [-] , M. Návrat [-] , P. Čunta [-]

T. Anděl [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , J. Droppa [-] - D. Brunclík [-] , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] (75. R. Konečný [-] ) , T. Bolacký [-] - D. Bořucký [-] - M. Pusch [-] (63. O. Fabián [-] ) , V. Jadrný [-]

ŽK: 29. D. Šimon - 29. V. Jadrný , 44. P. Dřizgevič , 89. J. Pfleger .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: JANÁČ David - ROBENEK Bohumil, VALOŠEK Vladimír.