14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Hlubina vykradla Chlebičov

25. L. Kužel - 22. J. Schmutz , 31. M. Rodek , 48. M. Rodek
10

Hlubina po poločase vedla o jednu branku Výhru navýšila po přestávce.

Chlebičov proti Hlubině rozhodně nezklamal, ale na papírového favorita kvalitativně nestačil. Domácím se mohlo dýchat lépe, kdyby se v 2. minutě ujali vedení. Radek načechral z pravého křídla do vápna nadýchaný centr, Bugovi příliš nesedl volej a Matyášek balon hlavou tečoval nad břevno. Hosté se poprvé výrazněji osmělili ve 22. minutě, kdy se zblízka nemýlil Schmutz – 0:1. O pár vteřin později se ovšem zrodilo vyrovnání. Po rohu Bugy vznikla uvnitř šestnáctky nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Kužel – 1:1. Poté si však domácí počínali velmi nedůsledně a futsalový reprezentant Rodek mazácky přeloboval gólmana Josefuse – 1:2. Fotbalisté Chlebičova se rozhodně nechtěli vzdát, jenže zkušený Metelka po narážečce s Radkem zatřásl pouze břevnem. Také druhé dějství spustilo ve zběsilém tempu. Hned ve 48. minutě pelášil Rodek sám na stopera Černína a nádherně vymetl šibenici – 1:3. Dramatickou zápletku pak odmítl Kužel, když si po sklepnutí Matyáška vylámal zuby na brankáři Otoupalíkovi. Nutno ještě zmínit, že v tomto utkání prožil svou derniéru domácí veterán Černín.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Tahle prohra se dá přežít. Podali jsme dobrý výkon, ale na nesmírně kvalitního soupeře to prostě nestačilo. Diváci sledovali výborný zápas, k čemuž značnou měrou přispěla Hlubina, která se rychlými narážečkami dostávala do šancí. My jsme sice drželi balon, hosté hrozili z rychlých brejků. Na závěr bych chtěl poděkovat Lukáši Černínovi za jeho věrné služby. V Chlebičově odvedl vynikající práci.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , L. Kužel [-] , D. Matyášek [-] (84. J. Bena [-] ) , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (70. L. Gabaj [-] ) , P. Kozelek [-] (80. M. Starý [-] ) , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Buga [-] , L. Černín [-]