15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov postihl kolaps

16

Kobeřice nasázely sedm branek za poločas. Oldřišov už jen snížil.

Dosud suverénní Oldřišov si v derby proti Kobeřicím uřízl kardinální ostudu. Hlavně první poločas hosté proměnili ve svou exhibici. Totálním výbuchem to začalo zavánět hned v úvodní desetiminutovce. Svěřenci trenéra Kamráda rozjeli své nedělní galapředstavení ve 2. minutě, kdy Oberherr nachystal balon Šimečkovi před prázdnou kasu – 0:1. Další zářez na střeleckou pažbu si kobeřický útočník připsal po nezištném pasu Kubného – 0:2. Průchodnou oldřišovskou defenzivu potom potřetí pokořil Oberherr, který těžil z vynikající akce Šimečka – 0:3. V 18. minutě Oberherr se Šimečkem znovu vyšachovali domácí zadáky a Šimeček zkompletoval hattrick – 0:4. Vzápětí proměnil Mezera tři protihráče ve slalomové tyče a vysoce produktivní Šimeček se radoval počtvrté – 0:5. Hosté ovšem lačnili po dalších trefách v soupeřově síti. Deset minut před přestávkou prodloužil Šimeček míč na Kubného, který také přispěl svou trošku do mlýna – 0:6. Sedmý úder pak tabulkový lídr schytal z kopačky Oberherra, když mu opět úspěšně asistoval Šimeček – 0:7. Druhá půle proběhla víceméně z povinnosti. Oldřišov dokázal alespoň kosmeticky korigovat v 51. minutě. Své schopnosti přitom prokázal Bořucký, který chytře přeloboval gólmana Štencela – 1:7. Kaňku za atraktivním duelem udělal v závěru domácí Droppa, když nesmyslně zkosil René Wirtha a ten musel s podezřením na zlomeninu kotníku putovat předčasně do šatny.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Tentokrát bych hodnocení zápasu ponechal bez komentáře.“

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Konečně nám to sedlo. Do čeho jsme kopli, to skončilo v oldřišovské brance. Kdybychom byli podobně produktivní po celou sezonu, tak se asi v tabulce nacházíme jinde. Na soupeře jsme hned od začátku vletěli a v úvodních minutách prakticky rozhodli o vítězství. Klukům musím složit poklonu. Jedinou kaňku spatřuji v nesmyslném faulu Droppy na René Wirtha. Modlím se, aby neměl zlomený kotník.“

R. Rychlý [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , L. Pavlíček [-] , J. Droppa [-] - D. Brunclík [-] (84. T. Bolacký [-] ) , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] (73. R. Kurka [-] ) - D. Bořucký [-] , D. Fišer [-] - P. Žídek [-] (64. M. Pusch [-] )

P. Štencel [-] (83. R. Ziegl [-] ) - P. Mezera [-] , J. Oberherr [-] , R. Stuchlík [-] (72. T. Mrovec [-] ) , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (78. J. Čujek [-] )

ŽK: 88. J. Droppa - 12. R. Stuchlík , 45. P. Mezera , 88. J. Schreier .
Počet diváků: 220. Rozhodčí: LEVINGER Milan - JURČEK Ondřej, KARAS Michal.