15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice porazily Jakubčovice

16

Na vyrovnávací trefu hostů reagovali domácí dvěma brankami.

Velké Heraltice nepřišly o domácí neporazitelnost ani v sobotním souboji s Jakubčovicemi. Hosté později litovali především situace z 2. minuty, kdy si Schreier v šestnáctce povodil Vladimíra Valchaře, ale z výhodné pozice střílel velmi slabě. O čtvrthodinku později zazlobili domácí, kteří zaútočili po levém křídle Zvardoněm a Jiří Otipka práskl balonem do tyčky. Pokus jeho týmového kolegy Daniela Kleina naopak postrádal potřebnou razanci. Hosté ještě do přestávky reagovali jedovatými ranami Sommera a Murína. Ve druhém dějství už góly padaly. Hned ve 47. minutě fauloval Staff zkušeného Zemborskiho a Vladimír Valchař z trestňáku překvapil brankáře Bučka – 1:0. Jakubčovice však nerezignovaly, když nejprve Schreier po parádním slalomu zakončoval těsně vedle, aby vzápětí pokus Kamila Molnára nešťastně tečoval Richter – 1:1. Velké Heraltice odpověděly v 59. minutě. Vladimír Valchař našel dalekonosným přímákem na zadní tyčce Čuntu, který poslal míč do ohně a důrazný Adam Rolný ho protlačil do sítě – 2:1. Hosté mohli vyrovnat při příležitosti Kamila Molnára, jeho střela ovšem o chloupek minula cílené zařízení. Domácí ve zbytku utkání spoléhali na smrtící kontry. Adamu Rolnému vzal napřed radost signalizovaný ofsajd, ale v 74. minutě si spravil náladu. Adam Rolný po pasu Zemborskiho donutil k hrubce Davida Molnára a pak lišácky pečetil na výsledných 3:1. V samém závěru ještě Adam Rolný odmítl hattrick, když mohl spíše přihrávat lépe postavenému Fojtíkovi.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Nastoupili jsme v silně kombinované sestavě, což se v první půli projevilo. Bohužel jsme málo běhali a dopouštěli jsme se spousty nepřesností, takže jsme mohli být rádi, že jsme neinkasovali. Slabé utkání nabralo obrátky až po první brance, takže si nakonec hrstka našich věrných věrných diváků nemusela stýskat, že fotbalu věnovala sobotní odpoledne.“

M. Šmajstrla [-] - J. Richter [-] , J. Otipka [-] (58. A. Rolný [-] ) , D. Šimon [-] , D. Klein [-] (58. M. Návrat [-] ) , V. Valchař [-] , D. Zvardoň [-] , J. Piatkevič [-] (75. J. Tesař [-] ) , M. Zemborski [-] (77. K. Fojtík [-] ) , D. Žurek [-] (51. P. Čunta [-] ) , M. Štěpán [-]