15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice kradly ve Vítkově

16

Bolatice vyhrály o dvě branky.

Bolatice ve Vítkově nic nepodcenily, když klidně mohly zvítězit vyšším rozdílem. Hned ve 4. minutě načechral Boček přesný centr na hlavu Obrusníka a balon se otřel o břevno domácí kasy. O necelou čtvrthodinku později už favorit slavil, protože Pokorný nepochopitelně namazal Mudrochovi a ten se sólovým nájezdem naložil přesně tak, jak se patří – 0:1. Další nebezpečí přinesl roh hostujícího Sikory, po němž pálil příliš vysoko Langer. Vítkov se probudil až ve 37. minutě, kdy donutil Pavlíček k chybě Balarina a Pokorný zaměstnal gólmana Kramáře. Šest minut před přestávkou se tedy znovu prosadili fotbalisté Bolatic. Sikora opět našel v šestnáctce Langera, který tentokrát zamířil do protipohybu brankáře Richtera – 0:2. A to ještě Obrusník při sólovém nájezdu ztroskotal na Richterovi. Začátek druhé půle ovšem hosty šokoval. V 50. minutě se nechal Boček obrat o míč důrazným Scholasterem, po jehož přetaženém centru zavěsil balon nekompromisně do sítě Černoch – 1:2. Bolatice reagovaly dobrými příležitostmi Obrusníka s Kretkem, ale domácí se ještě udrželi při životě. Favorit si zhluboka oddechl v 64. minutě, když předvedl Pavlíček ukázkovou rybičku, jenže Kramář potvrdil své kvality. Bodové naděje Vítkova pak definitivně pohřbila situace z 83. minuty. Po kolmici Langera domácím nesklapla ofsajdová past a veterán Kretek si následně vychutnal Richtera – 1:3. Bolaticím už nepokazilo náladu ani břevno, které rozezvonil Monsberger.

TJ Vítkov
Josef Jakubec, vedoucí Vítkova: „V úvodních patnácti minutách jsme se zápas snažili vzít do vlastních rukou, ale hodně nás pak srazil vedoucí gól Bolatic. Herně to nebylo úplně špatné, jenže stále nás srážejí nepochopitelné individuální chyby. Soupeře vždycky pustíme do vedení a potom se strašně moc nadřeme. Navíc pořád hodně těžce lepíme sestavu.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, když mohlo být hotovo už po prvním poločase. Jsem rád, že k tomu kluci přistoupili zodpovědně a nic neodflákli. Na velkém hřišti si zahráli kvalitní fotbal. Trošku mě mrzí, že jsme si to na začátku druhého poločasu úplně zbytečně zkomplikovali. V závěru jsme si to ale zkušeně pohlídali, takže si odvážíme tři body.“