15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Unie dala pětku Lazcům

16

Hlubina dala pět branek po přestávce.

Fotbalisté Mokrých Lazců si z ostravské Hlubiny odváželi pětigólový debakl, který byl ovšem poněkud krutý. V prvním poločase se šance pravidelně střídaly. Hosty několikrát podržel zkušený gólman Kovalík, ale rovněž domácí brankář Nosek se zapotil. Pořádnou porci štěstí měl při centru Košňovského a hlavičce Žurka, který z pěti metrů rozezvonil břevno hlubinské kasy. Favorit si zhluboka oddechl rovněž při akci Mičky s Exnerem, když mohl děkovat pozornému Noskovi. Strážce domácí svatyně poté ještě zlikvidoval příležitost Nováka, který si naběhl na ideální pas Pavla Galvase. Druhou půli si pro sebe rezervoval ostravský útočník Krčmařík, protože během dvaceti minut zkompletoval hattrick – 3:0. Mokré Lazce se snažily korigovat, jenže Žurek po centru Hiemera ze vzduchu opět neuspěl. Hlubina v závěru ještě zvýraznila svůj náskok zásluhou Klímy a Hrušky, takže po výhře 5:0 udržela druhou příčku tabulky. Nutno ovšem dodat, že některé gólové situace podle mínění hostů dost zaváněly ofsajdem.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „V prvním poločase se hrálo nahoru dolů. Obě mužstva mohla vstřelit gól, takže průběžná remíza byla spravedlivá. Po přestávce nás bohužel poškodil pomezní rozhodčí, který domácím pouštěl dvoumetrové ofsajdy. Tohle jsem ještě neviděl. Hlubině takhle pomohl ke třem brankám. Samozřejmě jsme to měli zvládnout lépe, ale proti dvanácti se těžce hraje.“