26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Unie otočila zápas

64. J. Schmutz , 79. M. Rodek - 30. R. Wirth
16

Dvěma góly ve druhé půli otočila Hlubina zápas.

Přímá bitva o druhou příčku tabulky vyzněla lépe pro ostravskou Hlubinu. Fanoušci sledovali velmi kvalitní fotbal, který znehodnotily pouze sporné verdikty rozhodčích. V prvním poločase na trávníku kralovali hosté. Vše odstartovala dalekonosná dělovka Robina Wirtha, ale velkým nebezpečím zaváněla až akce z 19. minuty. Šimeček vyslal kupředu Oberherra, jenže domácí gólman Nosek bravurně zasáhl. Kobeřický rychlík uháněl sám na Noska i po kolmici Kubného, ani ve druhém případě ovšem balon do sítě nenasměroval. Mezi jeho příležitosti se ještě vklínila nepřesná hlavička hlubinského forvarda Starého. Nerozhodný stav vydržel do 30. minuty. Robin Wirth si nejprve šikovně narazil míč se Šimečkem, aby ho poté technicky zakroutil k tyčce – 0:1. Závěr úvodního dějství ještě orámovaly dvě jedovaté střely Oberherra. Po přestávce už začali do dějin zápasu hlasitě promlouvat sudí. V 64. minutě se Oberherr se Šimečkem hnali úplně sami na Noska, jenže mával se přísný ofsajd. Další hořkou pilulku Kobeřice spolkly při vyrovnávací trefě Schmutze (1:1) a do třetice všeho zlého hlavní rozhodčí týmu z Prajzské vyloučil diskutujícího Kryštofa. I v početním oslabení dokázaly Kobeřice zahrozit, ale Stříbný si po centru Šimečka vylámal zuby na Noskovi. Chleba se tedy definitivně lámal v 79. minutě, kdy futsalový reprezentant Rodek zblízka překonal brankáře Štencela – 2:1. Alespoň bodík mohl hostům zajistit Šimeček, který však po nezištném pasu Stříbného pálil příliš vysoko.

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Jsme velmi zklamaní. Do značné míry si za porážku můžeme sami, protože jsme znovu neproměnili spoustu šancí. Kdybychom v prvním poločase vstřelili tři góly, tak by nebylo co řešit. Po přestávce už bohužel Hlubině viditelně pomáhali rozhodčí. Nejprve nás zastavili ve chvíli, kdy běželi dva naši hráči sami na brankáře. Rozhodující gól navíc i podle domácích fanoušků padl z ofsajdu.“