25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Chlebičov s přehledem porazil Vítkov

17. A. Korbel , 41. J. Radek , 60. A. Korbel
14

Domácí dali tři góly a vyhráli.

Vítkov dorazil do Chlebičova s torzem mužstva, když se na trávníku dokonce objevila patnáctiletá dvojčata Patrik a Ondřej Moravcovi. Domácí tak neměli s rolí favorita výraznější problém. Poprvé vystrčili růžky při průniku Radka, který rozezvonil tyčku. O chvíli později zamířil kousek vedle Kužel, takže Chlebičov šel do vedení až v 17. minutě. Buga perfektně vyslal do sólového nájezdu Korbela a ten zachoval chladnou hlavu – 1:0. Agilní Buga vzápětí vyzval ke skórování Matyáška, jenže gólman Richter se vyznamenal. A do třetice Buga úspěšně přihrával Korbelovi, ale domácí útočník tentokrát ve vyložené šanci selhal. To samé platilo ve 36. minutě, kdy Korbel po akci Matyáška přepálil prázdnou kasu. Favorit pojistil svůj chatrný náskok čtyři minuty před přestávkou. Buga pelášil v tandemu s Radkem sám na Richtera a zvolil další nesobecký pas – 2:0. V samém závěru první půle ještě zahodil tutovku Dzierža. Hosté zazlobili až v 55. minutě, jenže Pavlíček po drzém výpadu Pokorného poslal balon nad břevno. Fotbalisté Chlebičova reagovali kombinací Bugy s Matyáškem, který znovu nepropasíroval míč přes spolehlivého Richtera. Vzápětí však Richter chyboval při rozehrávce, což nemilosrdně ztrestal Korbel – 3:0. Ve zbytku utkání odmítl Korbel hattrick, protože po kolmici Kužela orazítkoval tyčku. O poslední rozruch se následně postaral Radek, když ze tří metrů minul zívající klec soupeře.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Vítkov přijel hodně oslabený, a podle toho to na trávníku vypadalo. Tentokrát nám k vítězství stačil průměrný výkon. Jsme schopni hrát mnohem lépe. První poločas ještě snesl přísnějšího měřítka, když jsme mohli vést minimálně o pět branek. Ve druhé půli už fotbal hodně upadl. Hosty však nechci kritizovat, protože hráli na hranici svých možností.“

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Chybělo mi pět hráčů základní sestavy, takže se dostali na hřiště starší žáci. Někteří se mi omluvili až těsně před zápasem. Takhle to prostě v I. A třídě nejde dělat. Chlebičov přitom nic nepředvedl. Kdybychom nastoupili kompletní, tak zvítězíme. Mladí kluci bojovali, ale bohužel to nestačilo. Alespoň si osahali takhle vysokou soutěž.“

T. Mrázek [-] - J. Majewski [-] , D. Matyášek [-] (57. M. Němčík [-] ) , A. Korbel [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (72. R. Maloch [-] ) , L. Gabaj [-] (46. L. Villaschek [-] ) , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Buga [-] , L. Kužel [-]