24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Balarin rozhodl o třech bodech pro Bolatice

52. P. Langer , 67. J. Šula , 86. T. Balarin - 47. T. Hudský , 49. J. Mudroch (vl.)
14

Loučky zaskočily Bolatice dvěma údery hned po pauze. Bolaticím se ale podařilo třemi góly skóre zvrátit.

Bolatice předvedly proti Krásným Loučkám vskutku heroický obrat. Domácí si mohli dost ulehčit život, kdyby v první půli nezahazovali šance jako na běžícím páse. Nejprve se drbali za ušima Šula s Mudrochem, aby pak skóroval Balarin, jenže z avizovaného ofsajdu. V dalších případech si pak na hostujícím gólmanovi Petrovi vylámali zuby Obrusník, Duda anebo již zmiňovaný Duda. Špatné řešení těchto situací se poté vrátilo Bolaticím jako bumerang. Krásné Loučky totiž na začátku druhé půle doslova zmrazily domácí fanoušky. Nejprve se Hudský řítil úplně sám na brankáře Baránka a nezaváhal – 0:1. Vzápětí se dopustil nepochopitelné minely Mudroch, protože se nepodíval, kam přihrává a vsítil si kuriózního vlastence – 0:2. Bolatice však prokázaly nezlomného ducha. Čerstvou krev do žil jim vlila nechytatelná hlavička Šamárka po standardce Dudy – 1:2. V 67. minutě se začínalo od nuly, když si Šula naběhl na dalekonosný pas Dudy a slabší pravačkou vyrovnal na 2:2. Poté se opřel do míče Kotík, jenže pouze vyprášil rukavice Petra. Kostky taky byly definitivně vrženy až v 86. minutě. Sebrala zakroutil roh do malého vápna, kde úřadoval důsledný Balarin – 3:2.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bylo to velké drama se šťastným koncem. Krásné Loučky po celý zápas bránily a pouze čekaly na brejky. My jsme bohužel zahazovali velké šance a navíc jsme dělali hloupé chyby. Podobný vlastenec jsem třeba nikdy v životě neviděl. Kluky ovšem musím pochválit, protože se nepoložili ani při dvougólovém vedení soupeře.“