24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Darkovičky otočily skóre

41. M. Bajger , 79. L. Moravec - 28. D. Půda
14

Lazce se sice ujaly vedení, ale Darkovičky dokázaly do přestávky srovnat. Po pauze navíc otočily skóre ve svůj prospěch.

Darkovičky v domácím prostředí doslova doklopýtaly ke třem bodům. O první rozruch se postaral domácí Bajger, který po krásné kolmici Wickera trestuhodně zahodil sólový nájezd. Skóre nedělního utkání tedy otevřely Mokré Lazce. Wojnar rozehrál roh nakrátko na Pavla Galvase, po jehož přetaženém centru se Půda položil do nechytatelného voleje – 0:1. Hosté lačnili po dalších trefách, když se dokonce dožadovali penalty, jenže sudí Poledník zákrok na Pavla Galvase nevyhodnotil jako nedovolený. Domácí se probudili až čtyři minuty před přestávkou. Turanský nasměroval křížný pas na Bajgera, který vlétl do šestnáctky a učebnicovou šajtlí smazal hubené manko – 1:1. Ve druhém poločase se Darkovičky hnaly do ofenzivy, ale Turanský, Felgenträger anebo Jamnický při zakončení zklamali. V mokrolazeckém dresu prováhal vhodný moment ke střele Wojnar a Exner naopak pálil příliš zbrkle. Víkendové soupeře tedy rozsoudila 79. minuta. Lindovský se vybičoval ke skvělému slalomu a čerstvý Moravec slízl gólovou smetanu – 2:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Bohužel jsme navázali na nevýrazné výkony z předešlých zápasů. Jde prostě vidět, že už o nic nejde. V prvním poločase jsme hráli hrozně, takže o přestávce jsem klukům musel důrazně domluvit. Ve druhé půli už nastalo zlepšení, když nám vyšla střídání. Měli jsme více ze hry a nakonec jsme také rozhodli o našem vítězství.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Byl to typický remízový zápas. Je velká škoda, že jsme neskórovali za stavu 1:1, protože tam měl Wojnar velmi dobrou šanci. Jinak jsme podali úplně jiný výkon než posledně. Góly jsme vlastně dostali z ničeho. Na závěr chvci říct, že by se měli na svazu zamyslet nad nominací rozhodčích. Hlavní sudí nám upřel penaltu a pískal v podnapilém stavu.“

P. Varga [-] - K. Lomozník [-] (57. M. Jamnický [-] ) , A. Felgenträger [-] (73. L. Moravec [-] ) , T. Ondič [-] (65. T. Kabich [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (87. R. Kempný [-] ) , M. Bajger [-] , R. Wicker [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

R. Kovalík [-] - J. Galvas [-] (51. A. Novák [-] ) , P. Galvas [-] , D. Exner [-] , J. Žurek [-] , P. Wojnar [-] , F. Mička [-] (76. T. Kosňovský [-] ) , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , D. Půda [-] (83. P. Ciminga [-] ) , Z. Říman [-]

ŽK: 43. R. Šimeček , 50. J. Galvas , 65. D. Exner , 76. P. Galvas .
Počet diváků: 115. Rozhodčí: POLEDNÍK Radek - PODRACKÝ Pavel, FOLVARČNÝ Adam.