24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Jakubčovice rozhodly v první půli

14

Dva góly v prvním poločase zajistily Jakubčovicím plný bodový zisk.

Fotbalisté Kravař v předchozím kole jednoznačně předčili horkého postupového aspiranta z Hlubiny, ale dobrá nálada jim dlouho nevydržela. V Jakubčovicích nad Odrou se totiž předvedli v mnohem horším světle, když vlastně za celý zápas pořádně nevystřelili na domácího gólmana Bučka. Svěřenci trenéra Štěpána mohli litovat hned 12. minuty. Kravaře se totiž netakticky vysunuly dopředu, kde samozřejmě přišly o balon, takže jejich soupeř okamžitě vyrazil do smrtícího kontru a Chovanec otevřel skóre – 1:0. Hosté se ovšem z této situace nepoučili. O dvacet minut později znovu zariskovali a Jakartovice opět nemilosrdně trestaly. Domácí mají brejkové situace opravdu zmáknuté, což jasně demonstroval Vavroš – 2:0. Druhý poločas nabídl podobný scénář jako úvodní dějství, pouze s tím rozdílem, že kravařský brankář Maňák už zavřel svou kasu. Tým z Oder mohl ještě několikrát pojistit vedení, jenže Maňák se překonával, takže se Jakubčovice musely spokojit s dvougólovým vítězstvím.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Jsem hodně zklamaný protože jsme nedokázali navázat na výkon z minulého týdne. V Jakubčovicích jsme si nevytvořili ani jednu šanci, když jsme vlastně nevystřelili na branku. Navíc jsme dělali školácké chyby. Místo toho, abychom vycházeli ze zabezpečené defenzivy, tak jsme se bezhlavě hnali dopředu a soupeř nás trestal z brejků.“