23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Kobeřice těsně porazily Ludgeřovice

15

Rozhodující trefu zaznamenal Oberherr v 68. minutě.

Kobeřice proti Ludgeřovicím dlouho umíraly na neproměňování šancí, ale nakonec jim vytoužená výhra neunikla. V úvodní půlhodince hýřil aktivitou především domácí Šimeček, který nejprve po pěkné kolmici Kryštofa zamířil vedle. O pár vteřin později si ovšem Šimeček spravil náladu, když zužitkoval ideální pas Mezery – 1:0. Kobeřice nadále mačkaly soupeře jako citrón, jenže Kryštof po centru Oberherra netrefil míč ideálně a vzápětí měl vychýlenou mušku i Robin Wirth. Ve 33. minutě neprorazil defenzivní hráz Kryštof a poté neuspěl ani Mezera. Hosté trpělivě vyčkávali na svou příležitost do 43. minuty, kdy uviděl Klos na zadní tyči Bělana, který udělal kličku bekovi a vyrovnal na 1:1. Domácí však nečekaný direkt příliš nevykolejil. Hubený náskok si mohli vzít zpátky v 54. minutě, ale Šimeček si po nezištné asistenci Robina Wirtha nejprve vylámal zuby na brankáři Hájkovi, aby následnou dorážku poslal pouze do oblak. Zanedlouho sice Oberherr doručil balon do sítě, jenže radost domácí lavičky zchladil zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. Pořádný kopec smůlu si Kobeřice vybraly i při rohu Kryštofa, protože Oberherr trefil spojnici břevna a tyče. Do třetice už se Oberherrovi poštěstilo. Na časomíře zrovna naskočila 68. minuta, když se Oberherr po centru Mezery vyšrouboval do vzduchu a Hájek tentokrát kapituloval – 2:1. Ludgeřovice sice ještě neházely flintu do žita, ale body jim v nedělním odpoledni zůstaly zapovězeny. Remízu mohl v závěru obstarat Kolenko, jenže jeho hlavička směřovala příliš vysoko.

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Jsme rádi, že jsme přerušili černou sérii nevydařených domácích zápasů. Tentokrát jsme vraždili neviňátka, protože jsme zahodili spoustu vyložených šancí. Po prvním poločase jsme klidně mohli vést čtyřbrankovým rozdílem. Hosté naopak vytěžili z minima maximum. V závěru se Ludgeřovice snažily vyrovnat, ale udrželi jsme je na uzdě.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Musím sportovně uznat, že Kobeřice vyhrály naprosto zaslouženě. Byly většinu času lepší, když ukázaly větší touhu zvítězit. Nám nevyšel už začátek zápasu. Domácí na nás vletěli, dostali nás pod tlak a dokonce šli do vedení. My jsme sice z ojedinělé šance vyrovnali, ale i po přestávce nás soupeř předčil. Při troše štěstí jsme si mohli odvézt bod, ale asi by to nebylo spravedlivé.“

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , P. Mezera [-] (87. T. Mrovec [-] ) , J. Oberherr [-] , A. Kubný [-] (72. P. Hlawenka [-] ) , Z. Kryštof [-] , P. Stuchlík [-] , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (78. M. Stříbný [-] )

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , J. Kolenko [-] , M. Pěntka [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , R. Fejerčák [-] , D. Balgar [-] (52. D. Martiník [-] ) , M. Postředník [-] , V. Horák [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 71. Z. Kryštof , 75. P. Stuchlík - 61. M. Pěntka .
Počet diváků: 195. Rozhodčí: SVOBODA Marian - WAWRZYK Jiří, MORAVEC Roman.