23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Lazce dostaly výprask od Bolatic

14

Do přestávka vedly Bolatice o jednu branku. Po přestávce přidaly během čtvrthodiny další tři branky.

Mokré Lazce vyběhly na trávník bez několika opor, což se podepsalo na jejich bídném výkonu. Hned ve 4. minutě napřáhl zdálky bolatický Šula a balon prosvištěl kolem šibenice. Domácí odpověděli příležitostí Mičky, jenže míč znovu směřoval mimo cílené zařízení. Mnohem přesnější mušku ukázal až hostující Monsberger, který po asistenci Kotíka zblízka propálil brankáře Kovalíka – 0:1. Bolaticím narostla křídla, ale Kotík, Šula anebo Obrusník gólovou pojistku odmítli. Hostům se laxní zakončení mohlo vymstít těsně před přestávkou, jenže Holoubkova rána zaplula kousek vedle tyče. Mokré Lazce definitivně rezignovaly v 51. minutě. Obrusník nejprve vybojoval balon pro Šulu, který uviděl lépe postaveného Kotíka a ten placírkou precizně zavěsil míč do sítě – 0:2. O chvíli později už byli domácí zralí na ručník. Šula vyslal do nájezdu Monsbergera, ten sice udělal Kovalíkovi příliš dlouhou kličku, ale situaci zachránil z druhé vlny nabíhající Obrusník – 0:3. Svěřenci trenéra Galvase mohli korigovat při šanci Košňovského, jenže Baránek vytlačil balon na tyčku. Bolatice přidaly čtvrtý zásah v 64. minutě, když se parádně trefil Mudroch – 0:4. Od ještě většího přídělu domácí družinu uchránila pouze střelecká neschopnost Obrusníka a hlavně Langera, který zazdil báječný slalom z půlky hřiště. Přesto hosté v poklidném tempu dokráčeli ke třem bodům.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „V posledních týdnech bohužel těžce lepíme sestavu. Výsledek prostě odpovídá tomu, v jakém složení jsme nastoupili. Za celý zápas jsme si vypracovali pouze tři šance. Bolatice se naopak stále hrnuly dopředu, když se na náš valil jeden útok za druhým. Na víc jsme asi neměli.“

FK Bolatice
Vít Baránek, hrající trenér Bolatic: : „Bylo to docela pohodové utkání, když jsme klidně mohli zvítězit mnohem vyšším rozdílem. Na Mokrých Lazcích bylo vidět, že jim schází hodně hráčů. Hlavně Dušan Půda jim vzadu citelně chyběl. Začátek byl vyrovnaný, ale po prvním vstřeleném gólu jsme převzali otěže zápasu. Po přestávce už domácí rezignovali.“

R. Kovalík [-] - A. Novák [-] , F. Mička [-] , J. Žurek [-] , M. Holoubek [-] , D. Exner [-] (81. P. Ciminga [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] (62. J. Galvas [-] ) , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , Z. Říman [-]