23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Chlebičov těsně porazil Darovičky

14

Rozhodující trefu zaznamenal Chlebičov dvacet minut před koncem.

Sobotní utkání mezi Chlebičovem a Darkovičkami fotbalovým fajnšmekrům zrovna nevonělo. Hlavně první půle nabídla velmi nudnou podívanou, když se většina dění odehrávala mezi oběma šestnáctkami a vyložené šance nebyly na pořadu dne. Výjimkou se stala situace ze 4. minuty, kdy utekl po křídle Kabich a Strachota zblízka minul domácí kasu. Vše poté nasvědčovalo poločasové remíze, se kterou se však borci z Chlebičova nespokojili. Hosté nejprve pokazili autové vhazování, načež přešli domácí do bleskového brejku. Buga zleva odcentroval na přední tyčku, kde hlídkoval Radek a pěkným volejem nasadil brankáři Vargovi učebnicové jesličky – 1:0. Gól do šatny tempo zápasu trošku zvýšil, ale stále nešlo o kdovíjakou hitparádu. Darkovičky prožily nejradostnější moment v 60. minutě. Lindovský si nejprve perfektně vyměnil balon s Turanským a poté ho poslal do malého kde, kde si míč srazil do vlastní sítě Majewski – 1:1. O tři minuty později se hosté hodně zlobili na rozhodčího Bartoše, který si nevšiml oplácení gólmana Josefuse. Ten tedy šťastně unikl vyloučení, zatímco protestující Bajger vyfasoval žlutou kartu. Chleba se pak definitivně lámal v 71. minutě. Zadáci Darkoviček si tak dlouho dávali přednost, až se k balonu prodral mladíček Buga a přesnou ranou z hranice šestnáctky zajistil Chlebičovu již třetí vítězství v řadě – 2:1. Zoufalé nákopy hostů totiž v závěru utkání vyzněly do ztracena.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Byla to velmi průměrná kopaná, ve které se neurodily skoro žádné šance. Zápasu by zřejmě více slušela remíza, ale my jsme měli tentokrát více štěstí. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, když se především bojovalo. Výkon nebyl podle našich představ, ale třetí výhra v řadě nás samozřejmě potěšila.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „V Chlebičově jsme určitě mohli bodovat, ale bohužel jsme udělali dvě hloupé chyby, které soupeř potrestal. Po přestávce jsme měli více ze hry, takže bychom si zasloužili alespoň remizovat. U týmu jsem postrádal větší rvavost. Někteří kluci se přijeli pouze pobavit. Za stavu 1:1 měl rozhodčí vyloučit domácího gólmana, ale naštvaný jsem hlavně na svůj mančaft.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , D. Matyášek [-] (88. M. Starý [-] ) , A. Korbel [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (83. J. Bena [-] ) , P. Kozelek [-] , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Buga [-]

P. Varga [-] - P. Adamčík [-] (73. K. Lomozník [-] ) , A. Felgenträger [-] , D. Strachota [-] , M. Jamnický [-] (71. L. Moravec [-] ) , T. Kabich [-] (74. O. Diviš [-] ) , P. Kremzer [-] , R. Wicker [-] , P. Turanský [-] (89. R. Kempný [-] ) , M. Bajger [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 53. F. Metelka , 67. A. Korbel , 70. L. Buga , 90. J. Radek - 63. M. Bajger , 73. L. Moravec .
Počet diváků: 103. Rozhodčí: BARTOŠ Ivan - SEIDLER René, HNILA Martin.