22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice doma nestačily na Chlebičov

16

Chlebičov vyhrál díky dvěma gólům v závěrečné půlhodině.

Chlebičov dokázal v nedělním odpoledni vyloupit bolatický stadion, když o svém vítězství rozhodl po přestávce. Hosté se osmělili hned v 1. minutě, jenže Radek po centru Dzierži hlavičkoval přímo do rukavic gólmana Baránka. Domácí reagovali pěknou kombinací Balarina se Šamárkem, ale také brankář Josefus nic nepodcenil. Strážce chlebičovské svatyně se dost zapotil i při dělovce Mudrocha, zatímco po následném pokusu Bočka pouze sledoval, jak balon těsně míjí tyčku. Druhé dějství střelecky rozjel Dzierža, který zakončoval po rohu Bugy, jenže Baránek se blýskl učebnicovou robinzonádou. V dalších minutách na sebe často upozorňoval bolatický Šamárek. Zrovna běžela 58. minuta, když se Šamárek vrhnul po přízemním pasu Šuly a rozkymácel tyčku. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Po dlouhém nákopu Bugy sice Baránek vytlačil Korbela do téměř nulového úhlu, ale chlebičovský forvard přesto dokázal balon procpat do sítě – 0:1. Domácí šli rázem do kolen, takže vyrovnání nebylo na pořadu dne. V samém závěru hosté své vedení ještě zvýraznili. Ránu Bugy sice domácí defenziva zablokovala, jenže dorážející Villaschek stál ve správný moment na správném místě – 0:2.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Bohužel jsme nenavázali na předchozí výhru z Kobeřic. První dvacet minut nám vyšlo, ale pak jsme přenechali aktivitu Chlebičovu. Chleba se lámal po přestávce, kdy jsme nejprve trefili tyčku a hned vzápětí jsme inkasovali. Po tomto gólu jsme se dostali do křeče, takže hosté si to zkušeně pohlídali.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Byl to zápas o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my. Podle mého názoru jsme zvítězili zaslouženě, protože jsme byli silnější na míči a mnohem lépe jsme kombinovali. Navíc jsme ukázali lepší produktivitu než soupeř. Utkání se lámalo ve chvíli, kdy nás zachránila tyčka. Kdybychom inkasovali, tak by to bylo nesmírně obtížné.“