21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Barcal režíroval výhru Kravař

16

Kravaře daly v každím poločase po jednom gólu a vyhrály.

Kravaře mohly po nedělním zápase nosit na rukou svého stopera Barcala, který jim díky dvěma brankám zajistil vítězství nad Vítkovem. Zkušený zadák zazářil již ve 3. minutě, když šikovně prodloužil roh Těžkého – 1:0. Hosté se snažili okamžitě reagovat, jenže Minařík při sólovém nájezdu polaskal tyčku. Ve zbytku první půle už zaujaly pouze nepřesné pokusy domácího Hegera a Těžkého. Do druhého dějství vkročil mnohem lépe papírový favorit. Ve velmi nadějných pozicích se objevili Těžký, Koneczný, Ferenc anebo Heger, ale ujala se jen situace z 62. minuty. Své ofenzivní schopnosti přitom znovu prokázal Barcal, který proměnil vítkovské zadáky v solné sloupy a pohodlně zdvojnásobil náskok Kravař na 2:0. Hosté sice neházeli flintu do žita, jejich útočné snahy se však obešly bez gólového efektu. Minařík, Mikulenka a Pavlíček měli značně zamlžená mířidla a fotbalisté Vítkova se nedočkali ani penalty, kterou požadovali po zákroku na Černocha. Greplovi chlapci se tak s největší pravděpodobností nevyhnou pádu do I. B třídy.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Rozhodně to nebylo jednoduché. Měli jsme štěstí, že jsme brzy vstřelili gól. Pak ovšem nastal útlum, když jsme byli po zbytek prvního poločasu horším týmem. Po přestávce naštěstí nastalo zlepšení. Začala nám fungovat středová formace, takže jsme se snadno dostávali do šancí. Hosté navíc odcházeli fyzicky. Přesto mě Vítkov příjemně překvapil, protože má technický mančaft.“

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova:: „Vůbec nám nevyšel začátek, protože jsme nepokryli roh soupeře a hned jsme prohrávali. Je velká škoda, že jsme hned poté nevyrovnali, protože jsme se mohli chytit. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ve druhé půli už jsme odpadli. Začaly nám odcházet síly, takže jsme mohli dostat více branek. Na druhou stranu jsme měli kopat penaltu, kterou rozhodčí nepochopitelně neodpískal.“

D. Kurka [-] - J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (34. V. Koneczný [-] ) , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] , V. Těžký [-] (90. F. Dombek [-] ) , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (85. F. Baránek [-] ) , J. Gattnar [-] (80. P. Kupka [-] ) , M. Hahn [-] (73. D. Kahler [-] ) , M. Skoumal [-]