21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice nadále vítězí

16

Heraltice o své výhře rozhodly dvěma góly v závěrečné čtvrthodině.

Darkovičky opouštěly Velké Heraltice s pocitem obrovské křivdy, který v nich vyvolaly výroky pomezního rozhodčího Žáčka. Sobotní utkání uspávalo až do 27. minuty, kdy po rohu Kremzera pustil Buchvaldek balon na střílejícího Turanského, ale domácí brankář Šmajstrla se vyznamenal. Na opačné straně předvedl gólman Varga tygří skok proti hlavičce Jana Otipky. Darkovičky reagovaly nápaditou akcí Buchvaldka s Turanským, jenže Šmajstrla vyškrábl míč ze šibenice. Nerozhodným stavem poté nezacloumala ani dalekonosná dělovka domácího Vladimíra Valchaře. Ve 44. minutě vzplály na trávníku velké emoce. Po asistenci Adama Rolného našel Kocián volného Návrata a ten pohotově přelstil Vargu – 1:0. Hosté reklamovali ofsajd tak vehementně, že Buchvaldek zasypal sudího Žáčka sprškou nadávek a po červené kartě zamířil předčasně do kabin. Oslabené Darkovičky ale nic nebalily. Hned v 50. minutě se po dloubáku Kremzera fatálně nedohodli Vladimír Valchař se Šmajstrlou, z čehož těžil dotírající Bajger – 1:1. Velké Heraltice byly očividně zaskočené, takže pak děkovaly dobře postavené tyčce, která zabrzdila nebezpečnou ránu Kremzera. Další pořádný kalich hořkosti hosté vypili v 64. minutě. Standardku Turanského jemně přičísl Felgenträger, přičemž hlavou překonal Šmajstrlu, jenže Žáček mával ofsajd. Domácí postupně přitápěli pod kotlem a v 74. minutě rozhodli o svém vítězství. Miroslav Rolný zakroutil do šestnáctky pěkný roh, Štěpán ještě neuspěl, ale Žůrek už se protlačil k nechytatelné dorážce – 2:1. Výhru Velkých Heraltic pak jistil Zemborski, který si naběhl na nezištný pas Miroslava Rolného – 3:1.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic: „Horké letní počasí přilákalo do našeho areálu početnou diváckou kulisu. Servíroval se ovšem dost opatrný fotbal s hlavním cílem neudělat chybu, což vydrželo skoro celý poločas. Vše se zlomilo po našem prvním gólu, kdy hosté reklamovali ofsajd. Utkání tak dostalo nečekaně vyhecovaný rozměr a ostřilo se až do samotného konce. Bylo to už o něčem jiném než o fotbale, každopádně body zůstaly doma.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Konečně jsme zjistili, proč se ve Velkých Heralticích nevyhrává. Pomezní rozhodčí Žáček nás neuvěřitelně zařízl a navíc byl v podnapilém stavu. Opravdu není náhoda, že si tady jiné mančafty v minulosti stěžovaly. Do 25. minuty jsme byli lepším mužstvem, ale pak jsme dostali gól z ofsajdu, což se nelíbilo Buchvaldkovi, kterého vyloučili. Přesto jsme vyrovnali a ve druhém poločase jsme soupeře mleli. Poté nám ale neuznali regulérní branku, což nás definitivně vykolejilo. Byl to hnus.“

M. Šmajstrla [-] - V. Kocián [-] (66. D. Zvardoň [-] ) , J. Richter [-] (71. D. Klein [-] ) , M. Návrat [-] (71. M. Štěpán [-] ) , J. Otipka [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] , A. Rolný [-] (83. M. Zemborski [-] ) , M. Valchař [-] (56. D. Žurek [-] ) , D. Šimon [-]

P. Varga [-] - D. Strachota [-] , A. Felgenträger [-] (73. M. Jamnický [-] ) , T. Kabich [-] , P. Kremzer [-] , R. Wicker [-] , P. Buchvaldek [-] , P. Turanský [-] (80. K. Lomozník [-] ) , M. Bajger [-] , P. Adamčík [-] (76. T. Ondič [-] ) , L. Lindovský [-]

ŽK: 37. M. Návrat - 32. P. Kremzer , 35. D. Strachota , 89. K. Lomozník . ČK: 44. P. Buchvaldek .
Počet diváků: 260. Rozhodčí: KYSELÝ Jiří - ŽÁČEK Marek, HRŇA Petr.