20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Darkovičky zaskočily Oldřišov

7. P. Turanský (p.) , 40. M. Bajger , 89. M. Bajger - 21. P. Dřizgevič (p.)
12

Stejně jako souboj rezerv den předtím, dopadl i souboj hlavních týmů, čili výhrou Darkoviček.

Darkovičky na vlastním pažitu zaskočily tabulkového lídra z Oldřišova, kterého s výjimkou penalty nepustily do vážnější šance. Favorit poprvé smutnil v 7. minutě, kdy Droppa zatáhl ve vápně za dres unikajícího Felgenträgera a Turanský přispěchal s bleskovou odplatou – 1:0. Opaření hosté pak přežili obrovskou příležitost Kabicha, který po centru Turanského hlavičkoval zblízka do tyčky. Další tutovku zazdil Felgenträger, což se mohlo domácím vymstít. Ve 21. minutě totiž Buchvaldek s Lindovským sevřeli do svěráku Bořuckého a ani oldřišovský Dřizgevič z pokutového kopu nezaváhal – 1:1. Hosty ovšem ani vyrovnání neprobudilo. Darkovičky stále působily nebezpečnějším dojmem, takže šly pět minut před přestávkou do zaslouženého vedení. Po rohu Turanského vracel balon do ohně Kremzer a Bajger se trefil nekompromisně pod břevno – 2:1. Střelecká smůla se naopak pořád lepila na paty Felgenträgerovi, protože neproměnil další nájezd. Domácí excelovali i ve druhém dějství, jenže Kabich, Turanský, Moravec anebo Felgenträger při zakončení selhali. Zkušený trenér Divina se tak uklidnil až v 89. minutě. Po dlouhém nákopu Buchty podběhl Droppa vysoký míč a rychlonohý Bajger zdvojnásobil svůj gólový účet – 3:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Kluky musím pochválit, protože do puntíku dodrželi taktické pokyny. Na Oldřišov jsme si pěkně počkali vzadu a pak jsme vyráželi do nebezpečných brejků. Vytvořili jsme si asi šest tutovek, když jsme několikrát běželi sami na brankáře. Soupeře jsme naopak k ničemu nepustili. Podali jsme opravdu výborný výkon.“

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Z naší strany to byla velká bída, když jsme si tentokrát nezasloužili bodovat. Darkovičky nepatří k našim oblíbeným soupeřům, protože výborně brání. V prvním poločase jsme se nedostali vůbec k ničemu, po přestávce nastalo mírné zlepšení. Sice se nám dařilo kontrolovat hru, ale bez větších šancí. Třetí gól nás pak definitivně položil.“

P. Varga [-] - A. Felgenträger [-] (74. D. Strachota [-] ) , T. Kabich [-] , P. Kremzer [-] (88. T. Ondič [-] ) , T. Buchta [-] , R. Wicker [-] , P. Buchvaldek [-] , P. Turanský [-] (80. L. Moravec [-] ) , M. Bajger [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

R. Rychlý [-] - V. Jadrný [-] , J. Droppa [-] , L. Pavlíček [-] - T. Bolacký [-] (63. J. Klement [-] ) , P. Dřizgevič [-] , R. Kurka [-] (63. M. Jadrný [-] ) , J. Pfleger [-] - D. Bořucký [-] , D. Fišer [-] (74. J. Blahetka [-] ) - M. Žídek [-]

ŽK: 86. P. Kremzer - 67. D. Bořucký , 72. J. Droppa .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: LALÍK David - KRET Martin, KLIMEK Tomáš.