20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Ludgeřovice daly Kravařům dardu

37. R. Bělan , 56. M. Pěntka , 63. J. Kolenko , 75. K. Klos , 89. K. Klos - 76. P. Kupka
12

Kravaře snížily až za stavu 4:1. Ludgeřovice ale v závěru přidaly pátý zásah.

Ludgeřovice si proti Kravařím otevřely na vlastním stadionu střelnici, když dokonce třikrát udeřily v početním oslabení. Úvodní minuty přitom opanoval jejich soupeř. Nejprve zazlobil Pavelek, aby poté dvakrát kroutil hlavou Heger. Největší tutovku ovšem zazdil Těžký, který běžel z půlky hřiště úplně sám na gólmana Hájka, jenže měl značně zamlžená mířidla. Klasicky se tedy uplatnilo nesmrtelné pravidlo: „nedáš – dostaneš“. Ve 37. minutě zatáhl Klos balon po křídle, prudkou hlavičku Pěntky ještě brankář Kurka reflexivně vyrazil, ale Bělan už uklidil míč do sítě – 1:0. Zlomový moment ovšem nastal až po přestávce. Domácí Nagy zastavil nedovoleně rychlíka Pavelka, takže se pískala penalta a došlo k vyloučení ludgeřovického zadáka. Zkušeného Barcala však bravurně vychytal Hájek. Další hořkou pilulku hosté spolkli v 56. minutě, kdy po standardce Klose nepokryli v šestnáctce bombera Pěntku – 2:0. Také třetí úder Ludgeřovic přišel ze vzduchu. Tentokrát Kravaře zapomněly bránit Kolenka, jehož hlavička po trestňáku Klose málem protrhla síť – 3:0. Čtvrtý hřebíček do hostující rakve zatloukl Klos, když při sólovém nájezdu předvedl učebnicový hokejový blafák – 4:0. Kravaře zapěly svou labutí píseň necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Pavelek naservíroval balon dorostenci Kupkovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 4:1. O chvíli později se ale nechal hloupě vyloučit Vitásek, čehož Ludgeřovice brzy využily. Martiník se prohnal kolem svého strážce, Pěntka nechrtil a neúnavný Klos završil sobotní galapředstavení – 5:1.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: : „Do zápasu jsme vstoupili docela opatrně. Kravaře v prvním poločase zlobily, ale chyběla jim zkušenost v zakončení. My jsme naopak hned úvodní šanci proměnili. Vedoucí gól nás uklidil a pak jsme navíc přežili penaltu soupeře. Tohle asi rozhodlo, protože potom už jsme se zatáhli a jen jsme čekali na brejky. Jsem rád, že jsme si tentokrát pomohli standardkami. Pochválit chci Klose, který ostatní převyšoval o dvě třídy.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Zápas se mi těžce hodnotí, protože jsme měli po prvním poločase vést minimálně dvougólovým rozdílem a všechno by vypadalo jinak. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Zahodili jsme spoustu šancí, zatímco soupeř udeřil z ojedinělé akce. Hráli jsme docela dobře, ale prostě jsme nedávali góly. Zlomovým momentem se pak stala penalta. Ve zbytku zápasu jsme to otevřeli a domácí nás trestali z rychlých brejků.“

T. Hájek [-] - J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , J. Stromšík [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , D. Balgar [-] , M. Postředník [-] , V. Horák [-] , D. Nagy [-]

D. Kurka [-] - M. Hahn [-] , J. Barcal [-] , D. Vitásek [-] , M. Skoumal [-] , V. Těžký [-] , P. Kupka [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] , J. Gattnar [-] , J. Heger [-]

ŽK: 12. D. Nagy , 27. M. Pěntka , 60. J. Kolenko , 80. J. Němec - 6. M. Pavelek , 17. J. Gattnar , 67. K. Nestroj , 88. V. Těžký . ČK: 52. D. Nagy - 87. D. Vitásek .
Počet diváků: 163. Rozhodčí: Adamec Jiří - POLEDNÍK Radek, PODRACKÝ Pavel.