18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Darkovičky rozhodly po pauze

13

Po remízovém poločase, daly Darkovičky po puaze dva góly a mají tři body.

Hlubina se nijak netají postupovými ambicemi, jenže v Darkovičkách výsledkově pohořela. Domácí založili svou taktiku na skálopevné defenzivě a smrtících kontrech, což se ukázalo být mistrovským tahem zkušeného trenéra Diviny. Hosté se snažili hrozit hlavně ze standardních situací, ale brankář Varga ve vzduchu kraloval. Gólový účet zápasu tedy rozepsaly Darkovičky. Běžela 18. minuta, když Hlubině po pasu Strachoty nesklapla ofsajdová past a Bajger si perfektně poradil se sólovým nájezdem – 1:0. Domácí mohli své vedení zvýraznit při tutovce Strachoty, jenže balon směřoval trestuhodně nad břevno. Hosté si zhluboka oddechli a sami udeřili. Ve 42. minutě se šikovně uvolnil Hubeňák a upravil na poločasových 1:1.

Darkovičky ovšem ze své taktiky neustoupily, za což sklidily gólové ovoce. Pět minut po přestávce si Felgenträger zpracoval dlouhý aut Bajgera, obtočil se kolem svého strážce a vykoledoval si penaltový faul. K pokutovému kopu se postavil tradiční exekutor Turanský a zachoval pevné nervy – 2:1. Definitivní klid do domácích řad potom vnesl Felgenträger, když si počíhal na vynikající centr střídajícího Lomozníka – 3:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: : „Tentokrát zvítězila taktika nad fotbalovou krásou. Na Hlubinu jsme se výborně připravili, když jsme věděli, že s ní nemůžeme hrát otevřený fotbal. Vycházeli jsme tedy z hlubokého bloku a soustředili jsme se hlavně na brejky. Hosté nás vlastně kromě několika nebezpečných standardních situací neohrozili. Oni sice dobře kombinovali, ale my jsme měli více šancí.“

P. Varga [-] - A. Felgenträger [-] (90. R. Kempný [-] ) , M. Jamnický [-] (85. K. Lomozník [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (77. T. Kabich [-] ) , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , T. Buchta [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] (68. T. Ondič [-] ) , L. Lindovský [-]