17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Kravaře těsně porazily Loučky

50. P. Ferenz , 77. P. Kupka - 65. L. Mitura
0

Rozhodující trefu zaznamenaly Kravaře třináct minut před koncem.

Kravaře si na vlastním pažitu poradily s Krásnými Loučkami, které ovšem kladly houževnatý odpor. Hlavně v prvním poločase se domácí nedokázali zahřát do optimální provozní teploty. Fanoušky probudil až pěkný individuální průnik Peterka, po němž selhal v tutovce Pavelek. Zanedlouho se po centru Těžkého vyšrouboval do vzduchu Peterek, jenže jeho hlavička zaplachtila kousek nad břevnem. Hosté byli směrem dopředu docela bezzubí, když pouze v jednom případě zachraňoval složitou situaci zkušený Skoumal.

V 50. minutě už se útulný kravařský stadion otřásl v základech. Peterek šikovně prostrčil míč Ferencovi, který tváří v tvář brankáři Petrovi zachoval pevné nervy – 1:0. Náskok ovšem domácím vydržel pouze čtvrthodinku. Poté Krásné Loučky odcentrovaly z křídla, dorostenecký gólman Kurka si sice na balon sáhl, ale osamocený Mitura ho pohotově doklepl do sítě – 1:1. Rozhodující moment zápasu pak přinesla 77. minuta. Ferenc vyslal do sólového nájezdu mladíčka Kupku a ten předvedl velmi chladnokrevné zakončení – 2:1. Jediné kaňky se dopustil Peterek, který se v 86. minutě nechal hloupě vyloučit. Krátké početní oslabení však Kravaře přežily.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Již v prvním poločase jsme si vytvořili velkou územní převahu, jenže bohužel jsme nedali gól. Krásné Loučky zahrozily pouze jednou, ale výborně zapracoval Skoumal. Po přestávce jsme se sice ujali vedení, soupeř však brzy odpověděl. Potom nám naštěstí vyšlo střídání, když rozhodl mladý Kupka. Výkon mužstva se mi moc nelíbil. Bylo to strašně nervózní a upracované.“

D. Kurka [-] - M. Hahn [-] , J. Barcal [-] , M. Skoumal [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (90. F. Baránek [-] ) , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (67. P. Kupka [-] ) , M. Řeháček [-] , E. Peterek [-]