17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Unie těsně porazila Bolatice

28. J. Starý , 56. M. Rodek - 86. M. Sebrala (p.)
0

Bolatice snižovaly dvoubrankový rozdíl až těsně před koncem zápasu.

Bolatice vyrazily na půdu tabulkového lídra z Hlubiny a v Ostravě rozhodně neudělaly ostudu. Hned v 6. minutě kopal Boček trestňák a Zdeněk Duda zamířil z hranice šestnáctky nad břevno. Na opačné straně se protlačil do šance Starý, jenže bývalý prvoligový gólman Baránek výtečně zasáhl. V hostujícím dresu pak na sebe opakovaně upozornil Gaida. V pozitivním světle se ukázal při dělovce z 18. minuty, kdy pořádně zaměstnal brankáře Otoupalíka. O deset minut později ovšem Gaida fatálně promáchl balon a číhající Starý si věděl rady – 1:0. Bolatice reagovaly ostrým centrem Zdeňka Dudy, jenže Mudroch na míč těsně nedosáhl. Hlubina proklínala štěstěnu především při ráně Blokši, který orazítkoval tyčku.

V 56. minutě se bohužel hosté dopustili další hloupé chyby. Tentokrát zpytoval svědomí Zdeněk Duda a Rodek nemilosrdně zvýšil na 2:0. Bolatice se z těžkého úderu vzpamatovaly až v závěrečné čtvrthodince. Nejprve si Gaida naběhl na roh Bočka, jenže hlavičkoval kousek vedle ostravské kasy. Vzápětí vybojoval Kretek míč pro Sebralu, ale Otoupalík vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Teprve v 86. minutě si Kretek vykoledoval penaltu a Sebrala zařídil lehké drama – 2:1. Vyrovnat už hosté nestihli.