21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Háj se neprosadil

19. J. Farský , 50. M. Váňa (p.)
8

KRAJSKÝ PŘEBOR-K nejatraktivnějším zápasům víkendového kola krajského přeboru mělo patřit sobotní střetnutí mezi Čeladnou a Hájem ve Slezsku. Hosté dosud šlapali jako dobře namazaný stroj, takže se s napětím čekalo, jak si poradí s domácí štikou soutěže. Ta bohužel ukázala hodně ostré zoubky.

Háječtí fotbalisté přitom zpočátku hýřili aktivitou. Hlavně Janíček s Uvírou létali po křídlech jako motorové myši, jenže jejich centry postrádaly adresáta. V 19. minutě ovšem hostující družstvo schytalo nečekaný direkt, z něhož se dlouho oklepávalo. Čeladná hodila do šestnáctky dlouhý aut, do vzduchu se vyšrouboval domácí stoper Farský a gólman Hlaváček se po míči natahoval marně – 1:0. Během přestávky se hájecký trenér Rozsypal odhodlal ke třem střídáním, která ovšem nepřinesla zamýšlený efekt. V 50. minutě se totiž bodové akcie hostů ztenčily na minimum. Po nedovoleném zákroku čerstvého Koliga se pískal pokutový kop a domácí kanonýr Váňa se z penaltového puntíku nemýlil – 2:0. Háj sice neházel flintu do žita, jenže štěstěna mu evidentně nepřála. Nebezpečná hlavička Prokši směřovala těsně vedle a mezi tři tyče se nevešel ani trestňák dalšího novice na trávníku Lampy. Všechny body tedy zůstaly v Čeladné. „Podle mého názoru se hrál vyrovnaný zápas, kterému by možná více slušela remíza. Na začátku utkání jsme mohli jít do vedení, ale ve vápně nám scházel větší důraz. Pak jsme si bohužel nepohlídali dlouhý aut soupeře a nepomohla ani poločasová střídání, když jsme brzy inkasovali z penalty. Nic se ovšem neděje. Jedeme dál,“ pravil bojovně hájecký vedoucí Kamil Matěj.