24.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Nedvědice zvládla přestřelku s Rokytnicí

27

Nedvědice po trápení v prvním poločase nakonec existenční zápas zvládla a živí naději na záchranu.

Hosté po poločase vedli

Nedvědice v sobotním odpoledni potřebovala nutně vyhrát. To však s trápící se Rokytnicí neměl být velký problém. Domácí se však nakonec k výhře protápili.

Skóre se měnilo v 15. minutě, kdy sudí Janovský přisoudil hostům pokutový kop, se kterým si poradil Vahila. Hned na to domácí rychle srovnali, když se z dorážky trefil Petr Sytař. V 17. minutě už domácí vedli. rychlý obrat ve skóre zajistil domácím Filip Škutchan - 2:1. Do kabin však odcházeli v lepší náladě hosté. Ve 29. minutě totiž střelou z hranice velkého vápna srovnal Josef Železník - 2:2. Ve 39. minutě hosté vedli, když se v závaru před domácí svatyní nejlépe zorientoval David Kašpar - 2:3.

Domácí ve druhém poločase otočili

Po obrátce Nedvědice svého soupeře přimáčkla a dokázala to vyjádřit i brankově. V 56. minutě se po Škutchanově tvrdé ráně domácí radovali z vyrovnání. V 67. minutě se podruhé v zápase trefil i Sytař, který se důrazem probil hostující obranou a poslal svůj tým do vedení - 4:3. Domácí se uklidnili až v samém závěru, kdy přidali dvě branky. V 85. minutě zvýšil po povedené individuální akci kapitán Michal Havlíček - 5:3. Poslední trefu domácích zaznamenal v 90. minutě Vojtěch Štefka a domácí tak mohli slavit veledůležité body.

Nedvědice jede v příštím kole do Bohdalova. Rokytnice má volno, jeliož si svůj zápas se Starčí předehrála.

SK Pernštejn Nedvědice
David Mareš (hráč): V zápase s poslední Rokytnicí nám šlo o všechno. Jestliže jsme chtěli ještě zachovat naději na záchranu, museli jsme bezpodmínečně vyhrát. V první půli jsme však hráli velmi špatně, dělali jsme mnoho chyb a nakonec jsme prohrávali 2:3. Ve druhé půli se však hra zcela změnila, dokázali jsme srovnat na 3:3 a poté hostující tým fyzicky odešel a my přidali tři branky a zvítězili jsme zaslouženě. Od této výhry se musíme odpíchnout do zbývajících dvou zápasů v Bohdalově a doma se Stařčí a musíme opět zvítězit.

D. Havlík [-] - M. Havlíček [-] , P. Pokorný [-] , P. Sytař [-] , P. Havíř [-] (80. D. Bracek [-] ) , L. Trdý [-] , F. Škutchan [-] , J. Burýšek [-] , V. Štefka [-] , R. Krejčí [-] , D. Mareš [-] (46. D. Houdek [-] )