18.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

45. V. Pokorný , 52. A. Neuman , 60. T. Doležal (p.)
29

Bohdalov zvítězil na Rokytnicí a díky tomu slaví posun do klidného středu tabulky.

Pokorný otevřel skóre

Bohdalov potřeboval potvrdit cenný bod ze hřiště Měřína, a to v sestavě s kapitánem Doležalem. Rokytnice toužila po ukončení černé série, vždyť naposledy vyhrála 14. října loňského roku, když kontumačně porazila Nedvědici.

První půle mnoho fotbalové krásy nepobrala. Domácí působili proti kompaktní a zkušené obraně hostů bezzubě. Až do 45. minuty hráči na brankáře nevyslali žádnou nebezpečnou střelu. Když se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, tak v poslední minutě prvního poločasu se po centru Křesťana dostal k zakončení Vít Pokorný a překonal hostující brankáře - 1:0. S úsměvem na rtech tak do kabin odcházeli bohdalovští.

Domácí si vedení pohlídali

Po přestávce se domácí zlepšili a Rokytnici zle zatápěli. Hned v 52. minutě domácí vedli ji o dvě branky. Špatnou malou domů hostující defenzivy potrestal Aleš Neuman, který nedal tváří v tvář Hobzovi šanci - 2:0. Tato branka definitivně zlomila odpor hostů. Po hodině hry hosté faulovali ve svém velkém čtverci útočníka Koukala, k penaltě se postavil tradiční exekutor Tomáš Doležal a bylo to 3:0 pro domácí. Domácí poté drželi míč a nedali hostům sebemenší šanci vrátit se do zápasu.

Bohdalov tak po nepovedeném zápase ve Štěpánově zabral, když ze třech zápasu vydoloval sedm bodů a posunul se do středu tabulky. Bohdalov v příštím kole zajíždí na půdu Starče. Rokytnice se pokusí doma zaskočit Rantířov.

Sokol Bohdalov
Alois Matějíček: První půle byla slabá z obou stran, ale nakonec jsme ji vyhráli. Hosté po druhé brance odpadli a zápas jsme v pohodě dovedli do vítězného konce.

M. Mundok [-] - Z. Novotný [-] , B. Křesťan [-] , P. Jaroš [-] , A. Fabík [-] (76. O. Chalupa [-] ) - A. Neuman [-] , P. Jaroš [-] , T. Doležal [-] , V. Pokorný [-] (68. F. Boháček [-] ) - R. Henzl [-] , V. Koukal [-] (84. P. Fabík [-] ) -