17.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Měřín zachránil bod díky penaltě

77. V. Beran , 88. M. Souček (p.) - 64. V. Koukal , 71. V. Koukal (p.)
34

Měřínská Jiskra během druhé půle prohrávala s Bohdalovem už 0:2, ale díky Beranovi a Součkově penaltě získala bod.

V první půli branka nepadla

Měřín chtěl napravit dojem z Luk. Bohdalov přijel povzbuzen otočeným zápasem s Velkou Bíteší.

Domácí od začátku zápasu měli hru pod kontrolou. S tvourbou šancí však měli velké problémy. Poprvé zahrozili až ve 29. minutě, kdy pohotově střílel kapitán domácích Milan Souček. Ten samý hráč zkoušel štěstí i o chvíli později, ale nemířil přesně. Dá se říct, že toho první půle více nenabídla, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Domácí srovnali v závěru z penalty

I v úvodu druhé půle byli aktivnější týmem domácí. V největší šanci byl Polák, ale míč za brankovou čáru nedostal. Zdálo se, že je otázko učasu, kdy domácí skórují. V 64. minutě však hosté podnikli ojedinělý útok a centr z kraje hřišti uklidil za Hladíkova záda Koukal - 0:1. To domácí na chvíli uspalo a Bohdalovští byli na hřišti pány, což dokumentovali druhou brankou, kterou z penalty zaznamenal znovu Vojtěch Koukal - 0:2. Domácí kouč Kružík hru oživil několika střídání, a to se měřínským nakonec vyplatilo. V 76. minutě unikl po pravé straně střídající Bublán a přesně našel Berana - 1:2. Domácí srovnali v 88. minutě, kdy sudí Karlík po velkém závaru zapískal a přisoudil domácím penaltu, kterou proměnil Souček - 2:2. V závěru už branka nepadla, a tak se body dělily.

Měřín v příštím kole čeká duel na půdě Rantířova. Bohdalov bude chtít potvrdit pozici ve středu tabulky v zápase s trápící se Rokytnicí.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): Věděli jsme od začátku, že nás čeká nepříjemný soupeř, který nás na podzim vůbec nepustil do hry. Ač jsme měli převahu, nedokázali jsme se dostat do větších šancí. Chyběla přesnost v kombinaci i v zakončení. Soupeř v podstatě z minima vytěžil vedení 2:0. Musím ocenit na druhou stranu, že kluci to ani za tohoto stavu nezabalili a porvali se o výsledek až do konce. Nakonec po tom, jak se zápas vyvíjel, musíme být s bodem spokojeni. I když tam trošku zklamání je.

Sokol Bohdalov
Alois Matějíček: Bohdalovští jasného favorita dokonale zaskočili, svoji bojovností nahradili chybějící hráče a málem do Bohdalova přivezli fotbalovou bombu. Jenom škoda, že jim na měřínském hřišti, těsně před koncem vybouchla. Za dané situace je však bod z Měřína obrovským úspěchem.

J. Hladík [-] - D. Jonáš [-] , M. Matoušek [-] , M. Souček [-] , L. Doležal [-] (67. M. Kolda [-] ) , T. Láznička [-] (58. T. Bublán [-] ) , D. Polák [-] , J. Šoukal [-] (77. T. Kuřátko [-] ) , M. Kožený [-] , V. Beran [-] , V. Procházka [-]

M. Mundok [-] - O. Chalupa [-] , Z. Novotný [-] , B. Křesťan [-] , A. Fabík [-] - P. Jaroš [-] , V. Pokorný [-] , R. Henzl [-] (87. V. Novák [-] ) , A. Neuman [-] - V. Koukal [-] , P. Fabík [-] -

ŽK: 61. V. Procházka .
Hráči zápasu: M. Souček , T. Bublán .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: KARLÍK Ondřej - MASOPUST Václav, LHOTSKÝ Filip.