17.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Rantířov otočil zápas ve Velké Bíteši

34

Bítešští i ve svém druhém jarním zápase po poločase vedli, ale dopadli stejně jako v Bohdalově. Rantířov vyhrál 3:2.

Loup poslal Bíteš do vedení

Rezerva Velké Bíteše se poprvé na jaře představila na vlastním hřišti. Ježci z Rantířova po prohře v Rapoticích a remíze se Štěpánovem potřebovali vyhrát, aby se udrželi na dostřel čelu tabulky.

V prvním poločase své domácí jarní premiéry byli domácí lepším týmem, a to se projevilo i na skóre, které se měnilo v 10. minutě zápasu. David Rozum zatáhl míč do velkého vápna a po jeho pasu se k míčo dosta Tomáš Loup, který propáli hostujícího gólmana Antonína Krupicu - 1:0. Ve zbytku prvního poločasu se děj utkání odehrával především ve středu pole. Domácí byli lepším týmem, ale do šancí se nedostávali. I tak šli do kabin v lepší náladě.

Hosté vstřelili tři branky za 15 minut

Vstup do druhé poločasu Velké Bíteši vůbec nevyšel. Vyrovnáno bylo už ve 47. minutě, kdy se po zaváhání domácího brankáře Karla Janouška střelecky prosadil Jan Bartejs - 1:1. V 52. minutě se před domácí svatyní nejlépe zorientoval Martin Procházka a hosté vedli 2:1. Ten samý hráč se z branky radoval i po hodině hry, kdy využil dalšího zaváhání domácí obrany - 1:3. Domácí se v závěru snažili s výsledkem něco udělat, ale nakonec se jim povedlou pouze snížit, když v 86. minutě vstřelil branku střídající Damien Strangio - 2:3. Velkou Bíteš musí mrzet vstup do druhé půle, kdy inkasovala třikrát během 15 minut, což rozhodlo o osudu utkání.

Velká Bíteš o první jarní body zabojuje v příštím kole v Rapoticích. Rantířov čeká důležitý zápas s Měřínem.

FC PBS Velká Bíteš B
Jiří Jelínek (hráč): O půli jsme vedli 1:0, jenže po změně stran jsme naší bohorovností v defenzivě dovolili hostům zápas otočit. Zbytečně si vzadu komplikujeme situace, místo toho, abychom hru zjednodušili, děláme zbytečné chyby. Navíc hodně inkasujeme po standardkách, defenziva nás trápí i na jaře. Přitom teď nastupuje hodně kluků z kádru áčka, ale ten rozdíl není vidět.

TJ Ježek Rantířov
Radek Pavlíček (trenér): Čekali jsme těžký zápas, a to se potvrdilo. V první půli jsme chtěli hrát zezadu a počkat si na domácí. Ti v 10. minutě vstřelil šťastný gól, což nás trochu srazilo. Nedařilo se nám v kombinaci, což jsme chtěli do druhého poločasu změnit. Hodně nám pomohla rychlá branka, která nás nastartovala. Najednou jsme byli lepším týmem. Domácí sice snížili, ale více jsme jim nedovolili. Dík celému týmu.

K. Janoušek [-] - D. Hibš [-] , O. Švanda [-] , M. Paprskář [-] , T. Pelán [-] - J. Horký [-] , M. Klusák [-] , M. Ivančík [-] - T. Loup [-] (65. M. Švanda [-] ) , O. Halas [-] (46. T. Juříček [-] ) , D. Rozum [-] (77. D. Strangio [-] )

A. Krupica [-] - P. Pavlíček [-] , L. Horáček [-] , K. Holub [-] , J. Bartejs [-] (88. P. Cibulka [-] ) , D. Vaněk [-] , M. Procházka [-] , K. Živný [-] , S. Lojda [-] , J. Vyskočil [-] , O. Kunče [-]

ŽK: 40. J. Horký - 33. L. Horáček , 89. M. Procházka .
Hráči zápasu: K. Živný , S. Lojda .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: NENADÁL Pavel - NOVÁK Filip, KARLÍK Ondřej.