21.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

Dobrovolný řídil výhru Vrchoviny B

16

Herálec posilněn dvěmi vítězstvími v řadě zajížděl do Nového Města na Moravě, kde se utkal s tamějším B týmem Vrchoviny a utržil porážku 5:2.

Kuriózní moment na začátku

Kdo si dal s příchodem na stadion na čas, přišel o kuriózní a zásadní moment zápasu, který se odehrál hned v úvodní minutě. Dobrovolný si navedl míč na střed hřiště a z 30ti metrů se odhodlal ke střele. Zatímco byl balon ve vzduchu, hlavní sudí Kubeš zapískal na znamení přerušení hry. Všichni aktéři na hřišti přestali hrát, včetně gólmana Tichého, míč se snesl do brány a k údivu všech, včetně domácích hráčů a fanoušků, sudí ukázal na půli hřiště a překvapivě vstřelenou branku uznal, v první minutě hosté prohrávali 1:0! Křivda hráče nepoložila a vrhli síly do útoku. Po rychlé rozehře Skály centroval do vápna Hamák, Uchytil se k míči neprotlačil a vysoký balon stáhl Andrýsek. Předzvěstí celého utkání byl moment, kdy hosté prohráli balon ve středu pole, Žák vedl rychlý brejk, který zakončoval Boušek, Tichý střelu vyrazil. Pěknou akcí jsme se prezentovali po dlouhém pasu Holce, nejprve hlavičkový souboj vyhrál Skála a taktéž hlavou našel Uchytil Kováře, ten možná trochu ukvapeně zamířil těsně vedle levé tyče. Výborně hrající Žák operoval na velkém prostoru a herálečtí štítoví záložníci si s ním nevěděli rady. Když se mu podařilo odebrat jeden ze spousty balonů, vymyslel přesnou přihrávku na rozběhnutého Bouška, ten pěkně našel nabíhajícího Slavíčka, ale útočník domácích pálil z vápna vysoko nad. Po autovém vhazování se šikovně zbavil protihráče Okurka, jeho dobrá přihrávka byla zblokována stejně jako jeho následný tvrdý střelecký pokus. Pěkný centr Cacha se ve vápně zastavil u Černého, který s námahou zakončoval slabě, šourající se míč by se za brankovou čáru nedostal, proto mu pomohl k pohybu Skála, který byl však v ofsajdovém postavení a vyrovnání se tak nekonalo. Začátek hostujících zbytečných asistencí u branek domácích přišel v 19.minutě, Černý školácky ztratil balon na půli hřiště a vstříc brance utíkal rychlonohý Dobrovolný, přihrávkou přesně našel Slavíčka, proti němuž dobře vystartoval Tichý a střelu kryl, vyražený míč však chytře uklidil do sítě Prokopec, 2:0! Ještě hůře mohlo být po rychlém ťukesu, kdy spoluhráči udělali prostor úplně volnému Bouškovi, zřejmě mladická nerozvážnost vedla k ukvapené střele, kdy vůbec netrefil bránu. Po faulu na Skálu poslal ostrý centr do vápna Cach, Andrýsek s námahou míč vytěsnil mimo tři tyče. Snížení přišlo v 27.minutě, po rychlé kombinaci vyslal Uchytil Skálu a jeho přihrávku do vápna skluzem uklidil do brány průbojný Ptaszek, 2:1! Nabuzení a odhodlání srovnat skóre mělo však jepičí život, za 4 minuty to bylo znovu o dva góly. Hosté odvrátili standardku a Hamák chtěl jít do rychlého protiútoku, klička mu však zle nevyšla, centrovaný míč zpět do rozhozené obrany našel úplně volného kapitána domácích Polnického, který zkušeně posadil Černého, jeho obstřel ještě výborně vychytal Tichý, do prázdné brány ale zakončoval Slavíček, 3:1! Napravit svojí chybu a opět snížit mohl po dobré práci Uchytila právě Hamák, poté co udržel herálecký kapitán svého strážce na zádech, poslal ostrou přihrávku před bránu, kde dobíhající Hamák v těžké pozici bránu z metru překopl. Další zásah rozhodčích do zápasu přišel po přihrávce Skály na Uchytila, který se uvolnil a šikovně obhodil vyběhnutého Andrýska, v momentě, kdy by mohl zakončovat do prázdné brány, mu však byl zřejmě chybně odmáván ofsajd. Krutou čtvrtou branku mohli domácí přidat po individuální akci Polnického, ten si pohrál s Okurkou a přihrával Blažíčkovi, jehož střela šla těsně vedle Tichého brány. Do kabin se šlo tedy za stavu 3:1!

Dobrovolný dokonal hattrick

Do druhého dějství již nenastoupil lehce zraněný Skála, kterého nahradil Slováček. Naději na body mohl záhy po začátku utnout Slavíček, po centru Bouška však hlavičkoval těsně nad. Úvod jsme vůbec nezachytili, rychlou akci a kolmici za obranu mohl zakončovat Boušek, ale před ním uklidil balon do autu Tichý. Až po pěkném pasu Cacha se uvolnil Kovář, který po souboji nezůstal ležet a loboval Andrýska, toho zaskočil před brankovou čárou Duda. Po Černého uličce měl dobrou šanci Okurka, jeho střelu kryl Andrýsek. Černý poté musel hodně spěchat do obrany a zastavit v rozletu Slavíčka po kolmici Polnického, rychlostní souboj se mu podařilo vyhrát. Cach pěkně vysunul Uchytila, ten zbrkle přihrával do vápna a našel pouze dobře pozičně hrajícího Dudu. Kýžený gól jsme vstřelili v 67.minutě, Cach na zadní tyči vyzval k hlavičce vzrůstem malého Kováře, který je však velký bojovník a šel do vzdušného souboje, podařilo se mu přelstít Andrýska a balon se došoural až za brankovou čáru, 3:2! To hosty nakoplo a začali se tlačit do vápna. Po faulu na dobře hrajícího Kováře poslal povedený balon do vápna střídající Bříza, ten prošel malým vápnem až k Holcovi, který při snaze zasáhnout balon fauloval Andrýska. Kovář vybojoval faul i následně, tentokrát ostře centroval Cach, výborně zasáhl Andrýsek. Poté naše aktivita opadla a dobře hrající obrana domácích nás nepustila do vážnější šance. To na druhé straně se mohl po pěkném centru Polnického prosadit Blažíček, v těžké pozici balon pouze vrátil do vápna, kde zasáhl Holec. Když fauloval Veselský, spolupráce členů širšího kádru A-týmu v podání Prokopce a Žáka mohla přinést gólové vyústění. To by však musel zamířit druhý jmenovaný přesněji, hlavičkoval nad. Přestože jsme kombinovali a snažili se něco vymyslet, k ničemu to nevedlo a v 81.minutě bylo rozhodnuto. Zbytečná ztrátu Holce využil Bárta, který posunul balon na křídlo a povedenou fotbalovou akci zakončil chladnokrevně mladičký Dobrovolný, 3:1! Ten mohl zaznamenat o chvíli později hattrick, ale sám před Tichým selhal a trefil vyběhnutého gólmana. Hattrick však přece jen zkompletoval, a to v 90.minutě, kdy se mezi hříšníky v našem dresu zapsal i Veselský a po jeho ztrátě postupoval domácí snajpr sám na bránu a bezmocnému Tichému již nedal šanci, 5:2!

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: Zápas ovlivnila první sporná branka, na to se ale nelze vymlouvat, 4x jsme soupeře přímo vybídli ke skórování naivními kličkami či rozehrávkami. Pokud bychom se toho vyvarovali a rozehru si zbytečně nekomplikovali, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Výsledek tomu sice neodpovídá, ale hra jinak byla vyrovnaná, v ofenzivní činnosti však byla Vrchovina kvalitnější. Její hráči předváděli pěkné kombinace, hodiny doučování v zakončování by našim hráčům mohl poskytnout dorostenec Dobrovolný, porážku jsme si odvezli zaslouženě.