17.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

Herálec konečně vyhrál

20

Herálec se na jaře zatím trápí, z předchozích třech utkání vydřel pouze jediný bod. Teď konečně zabral a zvítězil v Moravských Budějovicích.

Herálec šel brzy do vedení

Do slunečného utkání před mizernou diváckou kulisou vstoupili lépe domácí, závar v pokutovém území ukončil střelou K. Svoboda, do rány se ale postavil Kysilko. Poté po kraji pláchl jeden z křídelníků domácích a první ošemetnou situaci musel řešit brankář Bureš, střílený centr vyrazil mimo dosah dobíhajících hráčů. Herálec se poprvé před Jelínkovou brankou prezentoval pohlednou fotbalovou akcí, Okurka dobře zapracoval v defenzivě a přihrál Boháčovi, jeho ulička vysunula Skálu, ale toho v posledním momentu zradila neznalost terénu, na drnu mu míč uskočil a z nadějné akce nebylo nic. To hosty však nemuselo dlouho mrzet, již v 6. minutě zabojovali na útočné polovině, přetlačovanou vyhrál Boháč a Skálova hlavička lobovala obránce. Stoper Budějovic si nevšiml rozběhnutého Uchytila a prodloužil balon jen za sebe, náš kapitán nechal vzpomenout na zimní střeleckou formu a mazácky přehodil vyběhnuvšího Jelínka, 0:1! Vstřelená branka hostům dodala sebevědomí a konečně předváděli v ofenzivě nápaditá představení. Akci na jeden dotek zakončil střelou do gólmana Hamák, poté si za obranu naběhl Forchtsam, zbavil se obránce a centrem hledal osamoceného Uchytila, před ním odhlavičkoval balon Busta. Bohužel pro domácí pouze k Okurkovi, který povedeně napálil balon a Jelínek se musel pověsit do vzduchu, aby vyškrábl parádní ránu na roh. Okolo 20.minuty se hra uklidnila, hosté vyčkávali a pozorně bránili dlouhé balony za obranu, se kterými si poradili stopeři nebo Bureš.  Když si na centrovaný míč naběhl Benda, musel zabojovat Forchtsam, akce pokračovala před vápnem a Boháč se dopustil přestupku, pískal se přímý kop za hranicí šestnáctky. S tím však bídně naložil Kopeček, nastřelil pouze zeď a po rohu střelu reflexivně vykopl Bureš. Centrovaný míč poslal do ohně Boháč, Uchytil prodlužoval a z malého vápna se snažil propálit chumel domácích, to se mu však nepodařilo. Mezi nejvíce ceněné dovednosti patří u brankářů umění dobře si postavit tyče brány. A že to Bureš umí, potvrdil u svého výletu z brány, kdy odehrával hlavou nákop pouze ke Svobodovi, ten z dálky trefil pouze tyč, když celou situaci kontroloval Černý. Další gólovku  měli herálečtí po vydřeném míči Cachem, dvakrát si vyměnili balon Skála s Uchytilem, který se snažil Jelínka obstřelit po zemi, ale i gólman domácích ukázal něco ze svého umu. Když prolétlo několik centrovaných míčů hostujícím vápnem, dostali se hosté pod tlak a rozhozenou obranu překonal centr Svobody, který posadil balon na hlavu udatného Busty a ten srovnal ve 33.minutě na 1:1! Inkasovaný gól však Herálec nerozhodil a vedení si vzal o tři minuty později zpět. Faulovaný Skála si po rozehrání standardní situace Boháčem počíhal na zadní tyči a pěknou hlavičkou hosty poslal znovu do jednogólového náskoku, 1:2! O dobře postavených tyčkách tu již jednou řeč byla, teď přichází na řadu jejich čarovná moc podruhé. Faul na hranici vápna, ideální pozice – pro milovníky technických střel není lepšího požitku. To by ale v bráně nesměl stát Bureš se svojí magií, po vyslání střely mohl sledovat, kterak balon orazítkoval břevno a nebezpečí bylo zažehnáno. Do poločasu se ještě o další lob pokoušel Uchytil a poslední střelu prvního dějství kryl Bureš.

Domácí vyrovnali, přesto nakonec padli

Do druhé půle Herálec vstoupil rychlým protiútokem, obětavý Forchtsam vypíchl balon na Hamáka, který našel faulovaného Boháče a z dobré pozice jsme stříleli i hosté, konkrétně Okurka našel jen rukavice Jelínka. Centr Boháče následně nedokázal do brány uklidit Uchytil. V 54.minutě bylo srovnáno, po chybě v obraně a nepokrytém dlouhém míči napřáhl A. Svoboda a s přispěním teče dobíhajícího Forchtsama srovnal skóre zápasu, 2:2! A misky vah se mohly rychle překlopit, to Bureš nezvolil ideální scénář pro rozehrávku a trefil A. Svobodu, ten se natahoval po odraženém míči, ale výborně pozičně a tělem zahrál tou dobou už hlasitě si říkající o střídání zraněný Forchtsam. A i tentokrát hosté nenechali nerozhodný stav svítit příliš dlouho. Když se neprosadil Uchytil, promluvili do děje nejlepší muži zápasu v hostujícím dresu. Pohlednou akci středem hřiště korunoval nádhernou přihrávkou Boháč a Skála s ledovým klidem uklidil balon do sítě, 2:3! Po tomto gólu se dlouho nic nedělo, jedinou šanci domácích uťal Bříza, který na malém vápně zlikvidoval nepříjemný pas. Když přihrával Skála Okurkovi a ten poslal pěkný centr do šestnáctky, vstřelit pojišťovací branku mohl Cach, osamocen hlavičkoval velice zmateně a mimo bránu. Ve druhé půli málo využívaný Hamák si chtěl užít sprinterského náběhu a pelášil s balonem po straně, poté ho přenechal Boháčovi a ten znovu vymyslel pěknou přihrávku na Uchytila, toho zradilo zpracování, z dobře střelecké pozice se sám vyhnal a kopal se pouze roh. Druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla méně záživnou podívanou, hostující borci bojovným výkonem šli cílevědomě za třemi body a množství centrovaných balonů někdy i se štěstím odklidili. Když si v nastavení chtěl dojít pro faul Busta, ale hlavního rozhodčího svým skokem nepřesvědčil.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: Hlavně v ofenzivní činnosti jsme prokázali větší kvality než náš sobotní soupeř. Druhá půle už nebyla herně tak povedená jako první, ale hráči zápas odjezdili naplno a zaslouženě si připsali tři body. Těšit nás mohou tři vstřelené góly a dobré výkony tahounů ofenzivy, kde se hodně činili Boháč se Skálou.

SK Moravské Budějovice
J. Jelínek [-] - J. Kosmák [-] , P. Benda [-] (46. J. Horecký [-] ) , L. Stehlík [-] (81. J. Povolný [-] ) , V. Novotný [-] , A. Svoboda [-] , O. Busta [-] , J. Benda [-] , T. Kopeček [-] , Z. Škoda [-] , K. Svoboda [-] (69. M. Pařízek [-] )

F. Bureš [-] - L. Cach [-] (90. S. Suchý [-] ) , J. Skála [-] , O. Černý [-] , M. Kysilko [-] , V. Uchytil [-] (90. P. Čejka [-] ) , D. Okurka [-] , P. Hamák [-] , M. Boháč [-] , O. Forchtsam [-] (60. J. Bříza [-] ) , J. Slováček [-]

ŽK: 67. T. Kopeček , 89. Z. Škoda - 40. L. Cach , 87. F. Bureš .
Hráči zápasu: O. Busta - F. Bureš , J. Skála .
Místo: Moravské Budějovice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Fridrichovský Miroslav - DOSKOČIL Pavel, ŠIMEK Milan.