25.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

48. J. Zach , 70. T. Láf - 8. J. Macho , 60. R. Cigáň , 81. J. Macho
25

Společenství Halámky/Hranice tentokrát zavítalo na půdu do Číměře, kde pro změnu hraje svá utkání společný tým N. Bystřice "B" a Číměře. Oba týmy prožívají katastrofální jaro a tak se čekalo, kdo s tím lépe naloží. Šťastnější nakonec byli hosté, kteří sice přijeli v kombinované sestavě, ale jejich týmový, bojovný výkon vedl k zisku všech tří bodů.

Po prvním poločase vedli hosté

Domácím se na jaře moc nedaří a tabulkou se propadají, hosté získali v jarních odvetách pouhých 6 bodů a byli na tom podobně. Navíc do Číměře přijeli bez několika opor a stále zraněných hráčů. Čekal se tedy zápas s nejasným výsledkem a koncem. Hosté již pomalu tradičně zaspali začátek a tak do zápasu lépe vstoupili domácí a již ve 3. minutě poprvé zahrozil Havel, ale minul branku. Hosté nechtěli připustit další dohánění ztráty a v 6. minutě po dobré kombinaci, když míč putoval z nohy na nohu mířil nad Cigáň. To o dvě minuty později se mohli poprvé radovat, hostující záložník Macho vypíchl rozehrávku, předložil Radkovi Herzogovi, ten zatáhl po křídle a vrátil sprintujícímu Jakubu Machovi zpět. Ten se před prázdnou brankou nemýlil a již v 8. minutě otevřel skóre 0:1. Domácí dle sestavy zřejmě také nebyli v nejsilnějším složení a jejich hra působila dost nepřesně. A ve 26. minutě pro ně mohlo být hůře, když agilní Macho po pěkném centru vybídl Nováka. Ten střelou bodlem osamocen na velkém vápně těsně minul. Halámky/Hranice se v tomto zápase museli obejít i bez obou bratří Slavíků, vše však vynahrazovali velkou bojovností a kompaktním výkonem. Dobře jim pracovala záloha s agilním Machem a stále pulsujícím Cigáněm. V útoku předváděl profesí spíše obránce nestárnoucí Radek Herzog neuvěřitelné výkony a zde mu zdárně sekundoval narostlý Svoboda, jeho dobrými sklepávanými balony. Právě Herzog mohl také navýšit, ale jeho střela skončila v náručí domácího gólmana.

Halámky berou tři body

Do druhého poločasu vlétli domácí přeci jenom o poznání lépe a po rohovém kopu došlo k závaru před brankou Záviše. Obránci hostí nedokázali včas odkopnout, nejlépe se zorientoval Jan Zach a ve 48. minutě srovnal na 1:1. Najednou bylo domácích plné hřiště a byli jednoznačně údernějším mužstvem. Jejich vyložené šance však končili vždy mimo ohrožení hostující brány. Nedokázali ani trefit prázdnou branku hlavou po centru napříč vápnem. Když hosté přečkali úvodní čtvrthodinový nápor Číměře, následoval trest. Domácí byli vzadu zranitelní a toho dokonale využil Roman Cigáň, jemuž proti noze krásně nahrál M. Svoboda a bylo v 60. minutě - 1:2.Tato branka byla vyústěním několika nahrávek v samotném vápně, kde obrana domácích jen přihlížela. Bylo otázkou zda Číměř dokáže podruhé srovnat, stalo se tak bohužel pravděpodobně rukou, opět v těsné blízkosti Záviše. Rozhodčí, ani asistent však nic neviděli, domácí hráč se nepřiznal a tak bylo v 70. minutě srovnáno 2:2. Střelcem byl Tomáš Láf. Hrálo se v obrovském vedru a tak oběma týmům pomalu docházeli síly. Čerstvou krev přinesl do hry čerstvý ženáč Michal Slavík, který stihl dorazit na posledních cca 20 minut a pro hosty to byla obrovská vzpruha. Ihned se zapojil do napadání a útočení, když vystřídal dobře hrajícího Svobodu. V 75. minutě byl i on svědkem neudržení nervů domácího Havla, který z ofsajdu vstřelil branku. Havel nejprve obdržel žlutou a když pokračoval v urážkách hlavního sudího nemohla následovat jiná barva než červená. Toho hosté dokonale využili a hned vzápětí nastřelili břevno. Čerstvý Slavík hýřil aktivitou, k čemuž mu však svým výkonem pomáhal celý tým. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě po přízemním centru stopera Kollmanna. Balon prošel pokutovým územím domácích, ale na zadní tyči byl připraven nejlepší hráč hostí Jakub Macho, který svou druhou brankou v zápase definitivně přiřkl tři body hostům. Ti pak ještě mohli v nastavení v 92. minutě přidat Slavíkem čtvrtou branku, ale jeho lob přes brankáře skončil těsně mimo.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Nic nevzdáváme a chtěli jsme se porvat o body. Na jaře jsme získali pouhých 6 bodů, domácí snad jen 7, co jsem zaslechl a tak jsme na tom byli podobně bídně. Naše sestava musela doznat opět velkých změn, chyběli oba bratři Slavíci, Jirka Herzog a další zranění. O to více si cením stmeleného kolektivního výkonu. Bojovali jsme jak se patří, nejen můj obdiv směřoval především k nestárnoucímu Radkovi Herzogovi, ale dalšímu "seniorovi" Brůhovi. V záloze si skvěle vedl náš nejlepší hráč Kuba Macho, zde mu sekundoval stále se nabízející Roman Cigáň a v útoku připravoval dobré příležitosti Míra Svoboda. Zkrátka všichni mákli týmově. Oživení přinesl Michal Slavík, který poté co přestoupil doufejme pouze do svazku manželského, stihl přijet ještě na posledních cca 20 minut a také příkladně bez keců bojoval. K přestupu do chomoutu mu za celý tým samozřejmě přejeme hodně zdaru. Dokázali jsme se dotáhnout na dostřel soupeřům těsně nad námi a se špatnou sezonou bychom se chtěli rozloučit rozhodně výhrou se Strmilovem.