24.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

Suchdol potvrdil dobrou aktuální formu, čtyřmi góly vyřídil Číměř

5. D. Trmal , 39. J. Heřman , 69. J. Záruba , 71. M. Dunaj - 65. T. Láf
30

Fotbalistům Suchdola "B" se v poslední době daří. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a bojovnost přinesla své ovoce v páté a ve třicátédeváté minutě, když se góly prezentovali Trmal a Heřman. Ve druhém poločase přidaly branky ještě Záruba a Dunaj. O jediný gól hostů se postaral Láf.

Domácí vyhráli první poločas

Suchdolskému rezervnímu týmu se poslední zápasy daří a to chtěl potvrdit i před domácím publikem. Proti tomu Číměř neprožívá úspěšné jaro a jen díky skvělému podzimu nebojuje o záchranu v soutěži. Hned ze začátku měl navrch domácí Suchdol. Už v 5. minutě dostal míč ve vápně Danie Trmal a vsítil první branku. 1:0. Domácí poté měli spoustu šancí, ale bez úspěšného zakončení. Hodněkrát hrozil svými střelami a průniky J. Heřman a K. Trmal. Číměř se dostávala do šancí nejvíce z rohových kopů, ale uklidit míč do brány se jí nepodařilo. Na 2:0 pro domácí zvyšoval svou střelou Jan Heřman v 39. minutě a do kabin tedy odcházel Suchdol s vedením o dvě branky.

Suchdol bere všechny body

Druhý poločas probíhal téměř stejně, akorát aktivita obou týmů kvůli velkému horku mírně poklesla. Hostům se podařilo snížit gólový náskok po dlouhém balonu na Tomáše Láfa, který si obešel brankáře a dorážkou neminul. Byla to jeho třináctá branka v sezóně. V 65. minutě tedy - 2:1. Avšak více ze hry měl Suchdol a odpovědi na vstřelený gól se Číměř dočkala hned krátce poté. V 69. minutě si to na bránu namířil domácí Jakub Záruba a svou střelou propálil golmana hostů a zvýšil náskok na 3:1 pro domácí. V 71. minutě vzal do svých nohou situaci Martin Dunaj. Po vyhraném souboji na půlce a přímočarém sprintu uklidil balon s klidem po zemi do sítě - 4:1. Diváci už se jiných branek nedočkali a tak si tři body odnáší Suchdol. Díky této výhře přeskočil v tabulce svého soupeře a dostal se na klidné sedmé místo.

Autor: Marek Čáp

Sokol Suchdol nad Lužnicí B
Marek Čáp (hráč): Do zápasu jsme šli po minulém týdnu oslabeni o 3 hráče, takže jsme museli mírně pozměnit sestavu. Za 3 body jsme více než rádi, pomůžou nám poslední zápasy odehrát s větším klidem. Jen škoda mnoha neproměněných šancí z obou poločasů.

V. Kanděra [-] - J. Záruba [-] (79. P. Dlužanský [-] ) , R. Gorný [-] , M. Dunaj [-] , D. Trmal [-] , M. Havelka [-] , K. Trmal [-] , J. Heřman [-] (70. P. Gladics [-] ) , F. Rácik [-] , L. Chládek [-] , M. Čáp [-]