23.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

České Velenice ovládly zápas ve Strmilově, domácím nasázely pět branek

25. J. Hanzal , 69. M. Novák - 38. R. Mikudim , 47. R. Mikudim (p.) , 64. R. Mikudim , 84. J. Mikl , 85. V. Samec
30

Bohaté na branky bylo utkání ve Strmilově. Domácí fotbalisté podlehli favorizovaným Velenicím 2:5. Lokomotiva položila základ k tříbodovému zisku až ve druhé půli, kdy vstřelil dvě branky minulý hráč kola Roman Mikudim a dokonal tak hattrick v zápase. Velenice nezlomila ani rychlá branka domácích na začátku první půle a po dalších čtyřech brankách si v pohodě dokráčela k vysokému vítězství 5:2.

Poločas skončil remízou

V prvním poločase nebylo ve Strmilově vidět mnoho šancí, první se prosadili domácí, když se po jasné ruce měla kopat penalta, rozhodčí však nezapískal, míč se dostal až k domácímu záložníkovi Jiřímu Hanzalovi, který potáhl míč a odrazem od tyčky dostal domácí do vedení, hosté však stihli do poločasu skóre srovnat, když se po rychlém brejku dostali před strmilovskou branku tři na dva, Roman Mikudim to vzal na sebe a podél gólmana určil stav v poločase na 1:1.

Druhý poločas ovládl favorit

Hned ve druhé minutě druhého poločasu dokázali hráči hostů utkání otočit, když domácí obránce srazil ve vápně protihráče a Roman Mikudim neměl problém penaltu proměnit. Strmilovští se ještě s výsledkem něco udělat, ale byli to naopak zase hosté, kdo zvýšil náskok, hostující Roman Mikudim vstřelil nádherným způsobem svůj třetí gól a završil svůj hattrick. Obrana Velenic pracovala velice dobře a dovolila domácím jen jednu šanci po které však přišlo snížení, když se prosadil v dobré formě hrající Martin Novák. To však bylo z domácí strany vše, naopak Velenice dokázali ke konci přidat z brejku další dva góly. V 84. minutě Jiří Mikl, kdy po přihrávce Samce zvýšil na 4:2. Minutu na to sebral domácímu zadákovi balon Václav Samec a v samostatném úniku se nemýlil. Výsledek z domácího pohledu možná trochu krutý, výhra Českých Velenic však byla zcela zasloužená.

Autor: David Hanzal

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Utkání bylo zpočátku vyrovnané, po naší velké šanci Venci Samce jsme z následného protiútoku ve 25. minutě pustili domácí do vedení. Jak se říká, nedáš dostaneš. Nicméně jsme makali dál a ve 38. minutě se k míči dostal Mikudim, který vyrovnal a tím uzavřel poločasový výsledek. Ve 47. minutě byl ve vápně faulovaný Venca Samec a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Mikudim. Po hodině hry přišel nádherný moment, kdy opět Mikudim nádherně zvýšil na 3:1. To nás trochu ukolébalo a v 69. minutě po nepřehledné situaci v našem pokutovém území jsme nechali domácí tým snížit. To nás trochu zaskočilo a soupeři dalo vítr do plachet. Po vstřelené brance byli domácí aktivnější. To vyřešil v 84. minutě Jirka Mikl, kdy po přihrávce Samce zvýšil na 4:2. Minutu na to sebral domácímu zadákovi balon Venca Samec a v samostatném úniku se nemýlil. Vítězství zcela zasloužené, i když se nerodilo úplně lehce.