23.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Studená zvítězila v Číměři a nadále živí teoretickou šanci na případný postup

30

V dalším kole studenští v neoblíbeném nedělním termínu zajížděli do Číměře, kde je čekalo béčko Nové Bystřice. Domácí táhli sérii již pěti proher za sebou, proto bylo jasné, že budou chtít nelichotivou sérii přerušit. Sestava to jednoznačně naznačovala, v zápase se postupně objevilo sedm statečných, kteří v sobotu hráli za áčko v Ratibořských Horách. Hosté se museli nově obejít bez Adamce a Mitase.

První poločas skončil bez branek

Ve velkém dusnu a vedru začali lépe domácí. Do desáté minuty měli jednu nebezpečnou akci, kdy Makovička vykopl nepříliš důraznou střelu z brankové čáry. Od desáté minuty hosté začínali být lepší, nejprve Přibyl zkoušel štěstí z voleje, střela mířila vedle. O minutu později si našel dlouhý výkop Kadlece Šimánek, těžké zpracování ze vzduchu zvládl, když už byl sám před golmanem zablokoval mu střelu obránce. V 16. minutě postupoval zboku sám na golmana Doležal, bohužel namísto střely volil přihrávku pod sebe na Peleje, defenziva domácích si poradila. Ve 26. minutě přišla nejhezčí akce zápasu, která bohužel neskončila gólem. Šára si vybojoval prostor k centru, na něj nádherně na penaltě naskočil Šimánek, tvrdou hlavičku směřující do šibenice bravurním zákrokem zastavil brankář Rešl. Krásná fotbalová akce. Z následného rohu měli další vyloženou šanci, Rešl tentokrát se štěstím vychytal na brankové čáře Makovičku. Do konce poločasu již velká šance nepřišla ani na jedné straně, střely oběma týmům létaly mimo. Za zmínku stojí ještě velký závar bystřických v poslední minutě poločasu, kde studeští naštěstí v klubku hráčů našli míč první a uklidili ho do bezpečí.

Druhý poločas ovládli hosté

Na začátku druhého poločasu měli opět mírně navrh domácí, dvě hlavičky ale mířily nad. V 54. minutě měli studenští třetí jasnou šanci v zápase, to když Přibyl byl důrazný u lajny, vyhrál důležitý souboj, po zemi poslal před bránu Doležalovi, který byl asi sám překvapený, kolik prostoru dostal sám před golmanem, střela skončila bohužel vedle. V 64. minutě se již zaslouženě dostali do vedení. Doležal šel do hlavičkového souboje s oběma stopery, byl důrazný, a proto míč získal, posunul jej na Josefa Šimánka a ten si sám před golmanem věděl rady a tvrdou střelou nás poslal do zaslouženého vedení - 1:0. Domácí se ne a ne dostat do vyložené šance, i když nehráli vůbec špatně, studenská obrana fungovala na jedničku. Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy stoper Bartoň vyhrál souboj na hostující polovině, tvrdou hlavičkou vyslal střídajícího Daniela Krasnovského do brejku, ten skákavý balón napálil z jedné pod břevno - 2:0. V 84. minutě mohl ještě zápas zdramatizovat Podolský, kterého pěkně uvolnil Březina, střela z dobré pozice z vápna mířila naštěstí vedle. Těsně před koncem se s chutí hrající obránce Makovička vydal na výlet, jeho střela mířila vedle. Chuť si mohl spravit o minutu později, kdy po faulu na Šimánka zahrával přímý kop z 20 metrů, pěkná střela mířila na delší tyč, Rešl ovšem opět vytáhl další robinzonádu. Po následném rohu, sudí zápas ukončil. V zápase studenští byli nebezpečnejší, i když v poli byla hra vcelku vyrovnaná, proto si také výhru zasloužili.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Bylo nám jasné, že dnes nás čeká ofenzivní soupeř, nechtěli jsme se ale pouštět s domácími do jejich přestřelek, proto základ byla pevná obrana, věděli jsme, že šance přijdou. Jsem tedy velmi spokojen s nulou vzadu proti týmu, který byl posílen o pendly z áčka. Všichni do jednoho splnili, co jsme si řekli, nebyli líní na krok, a proto získáváme další výhru. Z naší strany vyčnívali Martin Bartoň s Lukášem Makovičkou.