20.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

2. F. Rácik , 45. Š. Kubašta , 73. L. Hešík (p.) , 83. R. Gorný - 52. F. Fáber , 79. F. Fáber
28

Utkání mezi Suchdolem "B" a Kunžakem se rozhodně neřadilo mezi šlágr kola. V obou případech se totiž jedná o týmy ze středu tabulky, které v dosavadním průběhu soutěže nasbíraly 22, respektive 25 bodů. V Suchdole však bylo vidět hned šest branek a diváci se tak během utkání bavili. Nakonec měli i radost, hráči domácího celku totiž dokázali zvítězit 4:2.

První poločas ovládli domácí

Suchdolští mají rozhodně lépe rozehranou jarní část než kunžačtí, proto také byli mírným favoritem. Úvod zápasu patřil domácím. Hned ve 2. minutě dostal na velkém vápně míč Filip Rácik a po kličce uklidil míč do brány po zemi k tyči. Ve 14. minutě se Suchdol dostal do "tutovky", kdy míč  poskakoval na brankové čáře, avšak souboj o něj vyhrála obrana hostů a nebezpečí zlikvidovala. Ve 21. minutě orazítkoval"domácí L. Štěpánek břevno. Avšak Kunžak také hrozil. Hlavně svými centry do vápna a rohy, z čehož ovšem vzešla nejvíce jen trefená tyč. Ke konci poločasu zvýšil náskok domácích Štěpán Kubašta a uzavřel skóre za první poločas - 2:0 pro Suchdol.

Domácí navýšili vedení a berou tři body, hosté vyrovnat nedokázali

O zdramatizování se postaral v 52. minutě hráč Kunžaku František Fáber a snížil náskok domácích na 2:1. Odpověď přišla v 73. minutě po proměněné penaltě Lukáše Hešíka - 3:1. Přestřelka pokračovala a v 79. minutě překonal domácího golmana opět František Fáber - 3:2. Konečné vítězství Suchdola pojistil svou brankou krátce poté útočník Rostislav Gorný v 83. minutě a skóre zůstalo již ve prospěch domácích - 4:2. Domácí tak neprohráli již pátý zápas v řadě a přiblížili se k záchraně. Kunžak bude muset ještě hodně bojovat, jelikož v tabulce je hodně týmů namočených v sestupových vodách.

Sokol Suchdol nad Lužnicí B
Marek Čáp (hráč): Kunžak pro nás nebyl jednoduchým soupeřem, tudíž jsme za tři body více než rádi. Největší škoda je neproměněných šancí, zejména v prvním poločase

J. Dlouhý [-] - Š. Kubašta [-] (87. P. Gladics [-] ) , J. Heřman [-] (75. M. Havelka [-] ) , L. Štěpánek [-] (55. K. Trmal [-] ) , R. Gorný [-] , L. Hešík [-] , L. Kuchyňka [-] , R. Polák [-] (25. D. Trmal [-] ) , M. Dunaj [-] , F. Rácik [-] (82. L. Chládek [-] ) , T. Potěšil [-]