18.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

Chlístov otáčel výsledek v Náměšti B

32. M. Preisner , 45. P. Kučera , 58. M. Sobotka - 9. M. Kuchařík , 55. L. Vrba (vl.) , 65. M. Svoboda (p.) , 77. K. Kocmánek
13

Teprve druhou venkovní výhru zaznamenali fotbalisté Chlístova na půdě rezervy Náměště v poměru 4:3

Domácí otáčeli vývoj první půle

Chlístov zajížděl na půdu rezervy Náměště s přáním získat důležité body do soubojů o záchranu. Na podzim se právě radovala Náměšť, která tu v hostující roli vyhrála 3:1. K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl Chlístov do Vícenic u Náměště, kde hraje svoje utkání Náměšť n/O – Vícenice B. K utkání nastoupili hosté ve značně improvizované sestavě, jelikož jim scházeli tři hráči základní sestavy. Naštěstí  pro ně, se ze své zahraniční mise vrátili bratři Kuchaříkové a pomohli zmíněné díry v sestavě zalepit. Do utkání vstupovali s tím, že budou hrát ze zabezpečené obrany čekat s čím přijde soupeř. I přes počáteční oťukávání se jim podařilo v 9. minutě skórovat ze standartní situace, kdy se trefil Michal Kuchařík -0:1. Od této chvíle se hrál oboustranně otevřený fotbal nahoru dolu s mírnou převahou domácích. Hosté nejenže vedení do poločasu neudrželi, ale dokonce ztratili, když se domácí postupně trefili ve 32. minutě
a potom gólem do šatny ze standartní situace v 45. minutě stanovili stav po první půli.

Ve druhé půli lepší hosté

Do druhé půle vstoupili hosté s tím, že nemají co ztratit, hlavně hrát fotbal a skórovat. To se jim záhy podařilo, když v 55. minutě po úniku po pravé straně Miroslav Svoboda nacentroval a před dotírajícím Romanem Hruškou si domácí hráč srazil míč do vlastní sítě. Jenže ihned po vyrovnávací brance inkasovali hosté v 58. minutě další gól. I nadále se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal, i když je třeba říci, že domácí si vytvořily více

brankových příležitostí. Nicméně v 65. minutě přišel neobratný zákrok domácího obránce na Romana Hrušku a kopala se penalta. K penaltě se postavil Miroslav Svoboda, počkal si na pohyb gólmana a bezpečně proměnil. Po hostujícím vyrovnání vrhli domácí veškeré síly do útoku a logicky se jim otevírali okénka v jejich obraně. Hosté si vypracovali několik brejkových situací, a když soupeř dokázal trefovat jenom břevna a tyče, tak  jeden brejk dokázali proměnit. To když se trefil dorážkou do prázdné brány Karel Kocmánek v 77. minutě. Od této chvíle se hosté soustředili především na pevnou defenzívu, přeskupili  zadní řady a nakonec se jim podařilo vítězství udržet. I když domácí měli převahu a tlačili, do konce utkání si ještě vypracovali jednu vyloženou šanci, kdy byli v úniku Roman Hruška a Michal Rygl, ale nepodařilo se ji proměnit.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Přes enormní snahu domácích, se nám za úmorného vedra, podařilo udržet vybudované vítězství a získat tři důležité body.