24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Čkyně otočila zápas s Netolicemi až v samém závěru

63. I. Pinke (p.) , 90. M. Chalupa - 31. V. Vlášek
23

Pro oba týmy důležitý zápas o postavení v tabulce. Čkyně hraje o druhé místo a Netolice o páté. Nakonec zápas vyšel lépe pro domácí Čkyni.

Vlášek poslal Netolice do vedení

Čkyně moc dobře ví, že můžeš být ještě druhá, to je lepší než skončit nakonec čtvrtý, a tak zápas od začátku proti Netolicím se nesl v tom duchu. Domácí si vytvořili nespočet šancí, které však zůstaly neproměněny, zato přišel tvrdý trest. Ve 31. minutě byla čkyňská obrana nepozorná, čehož využil Václav Vlášek a dostal míč až za záda bezmocného Petra Miklase. Hosté překvapivě vyhráli první poločas – 0:1.

Pinke z penalty a Chalupa v poslední minutě otočili skóre zápasu

Domácí do druhého poločasu nastoupili se stejnou taktikou, jako do prvního poločasu, jen věřili, že už jim to tam padne, navíc přidali na bojovnosti. V 63. minutě byl ve vápně Netolic sražen Josef Král, rozhodčí Josef Studený neváhal a nařídil pokutový kop, který proměnil Imrich Pinke – 1:1. Pro domácí by byla remíza málo, tak vrhli všechno do útoku. Netolice měly několik protiútoků, ale ty zastavila obrana nebo je vychytal Petr Miklas. V 90. minutě nacentroval do vápna Michal Kuneš, na míč si naskočil Martin Chalupa a přesně zavěsil míč do brány Tomáše Plojhara – 2:1. Čkyně si tak připisuje důležité tři body v boji o druhé místo.

Příští kolo jede Čkyně do Zdíkovu. Netolice hrají doma proti Sousedovicím, které rovněž hrají o druhé místo.

SK Čkyně
Josef Kuneš, trenér: Pokud jsme se chtěli udržet ve hře o špici tabulky, museli jsme zvítězit. V prvním poločasu jsme byli aktivnější, vytvořili si šance, ale jak je u nás zvykem opět jsme je neproměnili. Za to přišel trest, kdy z ojedinělé šance soupeře a naší nedůslednosti jsme inkasovali. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že výsledek otočíme, více zabojujeme, a hlavně vstřelíme branku. To se nám povedlo, po srážení Josefa Krále v pokutovém území a následně proměněnou penaltou Imrichem Pinkem. Hru jsme více otevřeli a soupeř hrozil nebezpečnými protiútoky, naštěstí nás podržel gólman Miklas. Rozhodnutí padlo v samém závěru, kdy po centru, M. Kuneše prodloužil hlavou na Martina Chalupu a ten opět hlavou rozhodl o našem vítězství. Pochvala všem za bojovnost a také opět našim skvělými fanouškům.