24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Chelčice získaly důležité tři body k záchraně

23

Výhra Chelčic na Stachách znamená téměř jistotu udržení této soutěže, nicméně nic nemají stoprocentního.

Chelčice si udělaly jednobrankové vedení

Chelčice na Stachy umí, už na podzim je porazily 1:0 gólem z předposlední normální hrací doby. Ale tenhle zápas byl o něčem jiném, tři kola do konce a Chelčice stále hrají o záchranu. Chelčice hrály zodpovědně, což jim vytěžilo gól ve 39. minutě. Martin Šácha se dobře uvolnil a jeho střela zapadla mezi tři tyče. Minutu poté musel střídat domácí Jan Kraml, kterého nahradil dorostenec Václav Jandoš. Více se v prvním poločasu neodehrálo.

Stachy se před svými fanoušky nezmohly ani na gól

Poločas druhý byl hodně podobný tomu prvnímu, Chelčicím stačila jakákoliv výhra. Vedení si navíc pojistili opět Martinem Šáchou v 66. minutě – 0:2. A o čtyři minuty později to bylo již 0:3, když se trefil i Tomáš Kouba. Chelčice tak mají 24 bodů, Stachy 27. Stachy mají účast v I.B třídě jistou i v příštím ročníku, Chelčice ještě úplnou jistotu nemají, ale pravděpodobně se taky udrží.

Chelčice příští kolo hrají doma proti Strunkovicím, Stachy jedou do Dřítně.