18.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Lažiště zažilo první remízu v sezóně, o body je obraly Chelčice

22

Překvapení v rámci osmnáctého kola se zrodilo v Chelčicích. Tamní tým dokázal obrat o body zatím největšího aspiranta na postup Lažiště.

Sedláček poslal hosty do vedení, jenže chelčický Křenek stihl srovnat

Na hřiště do Chelčic přijelo první Lažiště a čekalo se, že hostující celek si lehce poradí s týmem, který je spíše níže v tabulce. Hned v prvních minutách to tak vypadalo, ve 20. minutě se prosadil Marek Sedláček – 0:1. Rázem dostali hosté větší klid na svoje kopačky, jenomže místní hráč Jaroslav Křenek ve 38. minutě srovnal na 1:1. Do konce poločasu již branka nepadla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu, se kterým byli domácí spokojeni.

Kouba zajistil Chelčicím bod

Druhá polovina byla jako přes kopírák. Hosté se dostali brzy opět do vedení, když se v 56. minutě prosadil Tomáš Vokatý. Jenomže vedení jim moc dlouho nevydrželo. V 60. minutě dostal přihrávku do středu hřiště Tomáš Kouba, který si následně navedl balón do střelecké pozice a přesně zamířil k pravé tyči – 2:2. Nakonec Chelčice dokázaly uhrát bod i díky velkému nasazení všech hráčů. K zápasu přišlo šedesát diváků, hlavním rozhodčím byl Vít Slepička.

Následující kolo Chelčice jedou do Netolic, kde je čeká derby. První Lažiště doma přivítá Dříteň, která rovněž umí překvapit.