17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Double hattrick za zápas? Pro Jana Makoše žádný problém

24

První s posledním neboli kočka s myší, i takto by se dal nazvat zápas mezi Lažištěm a Zdíkovem, Domácí nastříleli jen za poločas devět branek, v tom druhém ještě další čtyři přidali a nakonec z toho byl pořádný debakl.

Jedenáct gólů za poločas

Už v tipovací soutěži bylo 24 tipů pro domácí Lažiště. Na podzim Lažiště hosty ze Zdíkova taky porazilo v poměru 4:2. V zápase bylo otázkou kolik uvidíme gólů z kopaček domácího mužstva. Padesát diváků na první gól čekalo jen šest minut, kdy se prosadil Martin Bednár a poté to bylo jak na střelnici. Hostující brankář Luděk Švarc lovil za poločas devětkrát balón ze své brány. Marek Sedláček s Janem Makošem stihli dát za poločas hattrick, ale druhý jmenovaný se ještě ukázal ve druhém poločase. Ale i hosté se střelecky ukázali, v posledních pěti minutách se prosadil Vojtěch Vačkář a Daniel Demeter.

Ve druhé půli padlo „pouze“ šest gólů

Do druhé půle se šlo jen z povinnosti hosté udělali v poločase tři střídání, které jim přineslo hned ve 48. minutě snížení na 9:3, kdy se prosadil střídající René Kurej, který přidal v posledních minutách i svou druhou branku. Zápas patřil Janu Makošovi, který vstřelil šest gólů a měl největší podíl na debaklu 13:4. Hlavním rozhodčím byl Ctibor Novotný, v utkání padla jedna žlutá karta pro obránce Lažiště Pavla Brzobohatého.

Zdíkov tak stále čeká na první výhru v I.B třídě a v příštím zápase hraje proti Netolicím. Lažiště si upevnilo prvenství a zlepšilo si střelecký průměr, který již je 3,4 gólů na zápas. V příštím kole Lažiště bude bojovat o bude v Chelčicích.