20.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

--

--

Junior na jaře válí, už je na pátém místě s minimálním odstupem. Větřní se dál bojí sestupu

25

Hosté sice zkraje druhého poločasu vyrovnali, pak ale rozhodl domácí Šrámek.

Zušťák byl hodně vidět

První ohrožení branky bylo ze strany hostí a to v 6. min. Peťuleho střela z dálky Lízala v brance nezaskočila. Ve 20. minutě dlouhý aut Kalianka do vápna byl proměněn  Zušťákem v gól pohotovou střelou od tyče - 1:0 (v oficiálním zápise je uveden jako střelec Šrámek). Ve 23. minutě byl opět Zušťák v šanci, ale jeho lob šel vedle. Ve 33. minutě šel do brejku sám na golmana V. Šrámek a jeho lob také nevyšel. Ve 38. minutě Gutheisova prudká střela z 20 metrů jen těsně minula branku. Ještě v závěru poločasu měl opět šanci Zušťák po Máškově ulici do vápna, ale jeho tvrdé zakončení golman vyráží.

Větřnímu štěstí na jaře nepřeje

Do druhého poločasu domácí vstoupili laxně a hosté to z první vážnější akce potrestali vyrovnávacím gólem hlavou - Peťule ve 48. minutě srovnal na 1:1. V 52. minutě umístněný trestný kop Kostky brankář vyrazil na roh. V 54. minutě přesný centr Kočího do vápna nezužitkoval Zušťák, který z voleje přestřelil. V 63. minutě T. Kostka vyslal do brejku V. Šrámka a ten svůj samostatný nájezd přesně zakončil - 2 : 1.

Tento gól hosty nakopl a najednou jich bylo plné hřiště. V 70. minutě Chupíkovu tvrdou střelu z blízka bravurně vyrazil Lízal. V 81. minutě další šance hostí skončila těsně vedle tyče. V 85. minutě další šance hostí po rohovém kopu skončila těsně nad Lízalovou brankou. V 90. minutě mohli domácí skóre mohli navýšit. Po faulu na Dohonyiho se kopala penalta, ale Kratochvíl navýšení skóre odmítl.

AUTOR: Jiří Cibulka